Utworzono: poniedziałek, 07, listopad 2016 Redaktor

Rankingi lokat i kont oszczędnościowych - listopad 2016

Polska karta bankowa

Listopad zaskakuje - kiedy w ostatnim dniu października, dokładnie przed tygodniem zadawałem pytanie czy WIG20 utrzyma się na dłużej powyżej 1800 punktów i mamy szansę w tym roku na rajd Świętego Mikołaja - nie spodziewałem się nagłej zmiany akcji. Wszystko za sprawą gorączki przedwyborczej w USA. Nagle pojawiło się wznowienie śledztwa FBI w sprawie nieprawidłowości kandydatki Clinton (sprawa maili) i nasza giełda tąpnęła, a waluty podrożały - znów frank przekroczył barierę 4 zł. Dziś dowiedziałem się, że sprawę umorzono i na GPW znów zielono, ale nie euforycznie, a waluty coraz droższe... A co będzie w kolejnych dniach? Wynik wyborczy z USA zdominuje rynki.

Póki co kilka polecamy jedną z ciekawych treści o giełdzie papierów wartościowych z ostatnich dni. Mowa o analizowaniu czynnika, jakim jest rentowność spółki:

Czy warto patrzeć na rentowność spółki?

Mamy listopad, a co nowego w bankowości? Np. pojawiły się zapowiedzi, niestety polityków (którzy miewają durnowate w wykonaniu pomysły, choć oparte o szczytne idee), odnoszące się do powstania krajowej karty bankowej:

Wiceminister finansów: polska karta wystartuje w przyszłym roku. Będzie tania i to my będziemy o niej decydować

Trzeba mieć też na uwadze także inne dynamiczne zmiany na krajowym rynku bankowym, a te ostatnio mają klęskę urodzaju. Chodzi o zmiany w niektórych bankach obejmujące wszystkich ich klientów:

W bankach wielkie wędrówki ludów. W ciągu tygodnia aż dwie mega-"teleportacje" klientów!

No i na zakończenie jeszcze aktualne zestawienia czyli rankingi lokat bankowych i kont oszczędnościowych z listopada 2016 roku. Te informacje czytelnicy chętnie śledzą:

Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2016

Ranking kont oszczędnościowych, listopad 2016

 

 

ranking lokat listopad 2016