Utworzono: poniedziałek, 19, grudzień 2016 Redaktor

Co nas czeka w nadchodzącym roku finansowym?

podatki 2017 - niekorzystne zmiany

Sporo zamieszania w krajowej polityce w ostatni weekend, choć nie wpłynęło to znacząco w poniedziałek na polską giełdę, ani walutę. Proponujemy jednak nie bagatelizować sprawy i tego, w jak obłudny sposób obecna władza próbuje realizować swoje obietnice z kampanii wyborczej. Oto raport o podatkach na zbliżający się 2017 rok:

Podatki 2017

A na dodatek inne niezwykle szybkie działania w sprawie zrujnowania działalności pożyczkowej w Polsce (to było, jest i będzie, ale przejdzie do podziemia, a uczciwe firmy staną się nierentowne - zamkną działalność):

Będzie nowa antylichwa! Rząd jednym ruchem... skasuje branżę pożyczkową? Provident już tonie

Władza prawicowej lewicy będąca w rękach jednego dyktatora - to dziwne zjawisko, ale prowadzi do rozszerzania się działań antyrozwojowych obywateli, oto ciekawa analiza opłacalności wegetacji ludzkiej:

Lepiej żyć z socjalu niż pracować za 2500 zł?

W ubiegłym tygodniu zgodnie z obietnicą podniesione zostały stopy procentowe w USA z 0,25 do 0,75%, choć ten ruch został już wcześniej zdyskontowany przez rynek - stąd brak wielkich zmian na giełdach. Zapowiedzi FED są solidne - będą kolejne podwyżki, aczkolwiek nie wszyscy są tak sceptyczni co do poziomu wskaźników giełdowych, jak autor poniższego wpisu wieszczący nadchodzącą bessę (odsuwaną w czasie):

USA podnosi stopy procentowe i planuje kolejne 9 podwyżek

Niektórzy przy takich działaniach FED sugerują, że złoto częściej idzie do góry niż spada, może warto na to zwrócić uwagę? Zwłaszcza gdy dzieją się tak niepokojące rzeczy, jak oskubanie obywateli Indii z ich pieniędzy przez władzę:

Wojna z gotówką

 

 

podatki 2017 - niekorzystne zmiany