Utworzono: czwartek, 29, grudzień 2016 Redaktor

Zmiany, trudne zmiany... - nadchodzi 2017 rok

Finanse w 2017 roku

Nadszedł czas, aby spojrzeć, dokąd zmierzamy w sferze finansowej w naszym coraz bardziej absurdalnie zarządzanym kraju. Co prawda są wśród władz jeszcze resztki zdroworozsądkowych zachowań, o czym świadczy wycofanie się z szumnie zapowiadanego podatkowego równania w dół (działań na szkodę większości obywateli pod przykrywką zmian) i likwidacji składek ZUSowych. Otóż nie będzie jednolitego podatku:

Jednolity podatek

Co oznacza, że jednocześnie ZUS będzie jeszcze bardziej gnębił jednoosobową działalność gospodarczą - o ukrytych podwyżkach było nieco przed tygodniem.

Wiemy też o dalszych krokach w stronę zaorania OFE, ale czy na tym koniec?

OFE do zaorania - co jeszcze?

Są też szumne zapowiedzi co do jeszcze większych ograniczeń w kwestii udzielania pożyczek - co ciekawe sprawę nagłaśnia niejaki Ziobro, minister od bandytów, który nie rozumie, że zaduszenie legalnej działalności pożyczkowej na całym świecie doprowadza do rozwoju szarej strefy w tym obszarze. Znacznie zwiększy się działalność grup przestępczych, bo nie będą mieli legalnej konkurencji... Udzielanie pożyczek przez osoby prywatne prawdopodobnie też zostanie ograniczone, niektórzy już zauważyli, że w Polsce nie będzie dało się na tym zarabiać:

Chcieli zrobić nam blitzkrieg, ale... nie wyszło. Polacy nie chcą bawić się w bank?

Gorzej, że ograniczając możliwości zarabiania na swoim ciężko zarobionym kapitale, rząd sam wpycha ludzi w objęcia totalnych cwaniaków, czego jeden z przykładów opisał Samcik:

Cudotwórcy w tarapatach, czyli Dymitr i James walczą ze zdrajcami, a na policji sączy się jad

Pozostaje jeszcze giełda, a jakie ma przewidywania na przyszły rok jeden z bardziej rozpoznawalnych blogerów finansowych? Oto jego analiza:

Oto moja strategia giełdowa na 2017 rok

My życzymy wszystkim, aby w nadchodzącym roku Wasze portfele rosły i pęczniały, a to możliwe, gdy staracie się być na bieżąco z zagrożeniami świata finansów - zaglądajcie na SamInwestuj w 2017 roku!

 

 

finanse w 2017 roku