Utworzono: niedziela, 15, styczeń 2017 Redaktor

Upadki agregatorów blogów i ranking kont oszczędnościowych

Agregatory blogów finansowych

Okazuje się, że blogi finansowe nie cieszą się w ostatnim czasie zbytnią popularnością (poza kilkoma wyjątkami). Wnioskuję to na podstawie upadających agregatorów tego typu blogów. Przed kilkoma miesiącami właściciel jednego z nich (blogifinansowe.blogspot.com) po awarii (mniej lub bardziej celowej działalności blogspota) polegającej na skasowaniu całej bazy podpiętych do agregatora blogów, postanowił zakończyć funkcjonowanie tegoż agregatora. Uznał, że nie przynosi mu to (choćby z reklam) na tyle zauważalnych zysków, aby opłacało mu się marnować czas na reanimację agregatora. W ciągu kilku dni ktoś postanowił przejąć ów agregator, jednak do dziś nie udało mu się choćby w połowie odtworzyć bazy. To pokazuje, że sami właściciele blogów finansowych nawet nie są zbytnio zainteresowani, aby ponownie zgłosić się z prośbą o umieszczenie ich bloga w agregatorze - to dowód, że słabo też na prowadzeniu takich blogów wychodzą.

W tym tygodniu upadł kolejny agregator (finansoweblogi.pl - pewnie porzucony, bo wygląda na to, że domena nie została opłacona, a może serwer?). Szkoda...

Mimo wszystko SamInwestuj.pl nie składa broni i będziemy starali się nadal publikować nasze mini wpisy. Dziś trochę nietypowo, wspomnimy bowiem o ciekawej i słusznej decyzji o ukaraniu sieci telefonii komórkowej za nieetyczne działania (znane między innymi z podręczników manipulacji i psychologii inwestowania):

T-Mobile zapłaci 15 mln zł za uszczęśliwianie klientów na siłę "Graniem na czekanie"

Warto też czasem wrócić do nieco już zapomnianych tematów u nas - mowa o oszczędzaniu. Zatem polecamy nowy wpis poruszający to zagadnienie z punktu widzenia drobnych, ale powtarzalnych wydatków:

Napoje gazowane, kawka na stacji… wrogowie oszczędzania!

Na zakończenie warto zauważyć, że mocno podskoczyła inflacja - w grudniu liczona rok do roku wyniosła 0,8%! Tego chyba jeszcze nie zauważyły banki i nie widać jej wpływu na najnowszy ranking kont oszczędnościowych ze stycznia 2017:

Ranking kont oszczędnościowych styczeń 2017

 

 

znów mamy inflację