Utworzono: niedziela, 22, styczeń 2017 Redaktor

W cywilizowanych krajach intrygujące zmiany, a co u nas? G...no!

podatki w 2017

Zmiany w majętności najbiedniejszych i najbogatszych ludzi na świecie mają niepokojącą tendencję. Obecnie 8 najbogatszych osób na świecie ma majątek taki, jak biedniejsza połowa ludzkości! Jeszcze przed rokiem tę równowagę wskazywała liczba 62 miliarderów... Pamiętajmy przy tym, że ci miliarderzy to właściciele akcji spółek - ogromnych firm dających (także przez spółki kooperujące) zatrudnienie wielu milionom osób, więc mówienie o tym, że powinno odbierać się bogatym, żeby dać biednym jest tu dość utrudnione. Bo bogacze nie mają miliardów dolarów na koncie czy w złocie, zabrać im można co najwyżej akcje - zapisy księgowe...

Nie tak dawno mieliśmy nieudane referendum w Szwajcarii, gdzie bogate (także mentalnie) społeczeństwo odrzuciło regułę o dochodzie gwarantowanym, ale inne kraje się nie poddają. Proponują eksperymenty na zasadzie: czy się robi, czy się leży, 560 euro co miesiąc się należy. Obecnie to rozwiązanie rozpoczynają testować w Finlandii:

Fiński eksperyment z dochodem podstawowym. A może tak w Polsce?

A co w naszym krajowym grajdołku? Warto być zaznajomionym w aktualnych zmianach podatkowych:

Najważniejsze zmiany w przepisach 2017 dla przedsiębiorców – VAT, PIT, ZUS

Medialne hasła a rzeczywistość nie pasują do siebie w większości zagadnień, o których mowa, nasz kraj nie jest przyjazny dla rozwoju naukowego, wynalazczości czy przedsiębiorczości, oto jeden z tekstów do tego nawiązujący:

Polacy zgarnęli na targach worek medali za swoje pomysły. Ministerstwo stwierdziło, że wynalazki są słabe

Od władz nie można się doczekać też logiczności przy uchwalaniu dobrego prawa, obywatele są wrogami polityków, bo ciągle czegoś od nich oczekują... Walczą więc sami, organizując się. Oto przykład jakże nam bliski, związany z ryzykiem inwestowania na giełdzie:

Problem wezwań na akcje wciąż nierozwiązany. SII pisze do Komisji Europejskiej

 

 

podatki w 2017