Utworzono: poniedziałek, 30, styczeń 2017 Redaktor

Aktualności styczniowe (srebro, obligacje korporacyjne i giełda)

obligacje korporacyjne w OFE

Złotówka się nieco umocniła, a na rynku walutowym dolar wciąż ściga się z frankiem szwajcarskim, próbują przechylić szalę to w jedną, to w drugą stronę. Choć w poniedziałek akurat na WIGu mieliśmy spadki, to ogólnie są one w ostatnich tygodniach rzadsze od dni wzrostowych. Oto kilka przemyśleń na temat sytuacji nie tylko na polskiej giełdzie:

Trwa zimowa ofensywa. Pobijemy rekord?

W ostatnich dniach pojawił się niezwykle rozbudowany artykuł, który szeroko (nie tylko o akcjach mowa) traktuje możliwości do zarabiania dodatkowej puli, którą potem można obracać na giełdzie, warto poświęcić trochę czasu na te wyjątkowe przemyślenia:

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: praktyczne przykłady budowania kapitału

W zdobywaniu kapitału często bardzo pomocnym staje się lektura książek zwłaszcza tych biznesowych:

KSIĄŻKI BIZNESOWE – CZĘŚĆ PIĄTA

Pamiętajmy, że nie samymi akcjami giełdowymi inwestor może żyć. Warto zerkać szeroko, np. zabezpieczać fragment portfela choćby w metalach szlachetnych - dziś więcej o srebrze i monetach bulionowych:

Czy rynek srebra może ulec zakorkowaniu?

Oprócz metali kolorowych można też częściowo ulokować kapitał w obligacjach korporacyjnych. To niezwykle trudny temat, więc jeśli już, to warto posiłkować się wszelkimi możliwymi narzędziami, w tym takimi jak raport o tym, w jakie papiery z tej kategorii zainwestowały OFE:

Obligacje w portfelach OFE na koniec 2016 roku

 

 

obligacje korporacyjne w OFE