Utworzono: wtorek, 14, luty 2017 Redaktor

Rośnie inflacja, a co na to banki? NIC!

ranking kont oszczędnościowych luty 2017

Dynamika przyrostu wskaźnika inflacji liczonego rok do roku jest bardzo wysoka, jeszcze przed dwoma miesiącami inflację mieliśmy zerową (a wcześniej 28 miesięcy ujemną), w krótkim czasie wzrosła do 1,8% za styczeń 2017 (liczona rok do roku)! Niestety w bankach nie chcą jakoś zbytnio tego zauważyć, średnie wartości lokat (po odjęciu podatku od zysków kapitałowych) nie pozwolą nawet wyjść na zero, nie mówiąc już o tzw. kontach oszczędnościowych, oto najświeższy ranking pełen haczyków (do niskich kwot lub dla nowych klientów):

Ranking kont oszczędnościowych, luty 2017 r.

Jeszcze więcej do pieca w sprawie inflacji a realnej inflacji dorzuca Independent Trader, uzasadniając przy tym, że wciąż inwestowanie w nieruchomości nie jest opłacalne:

Dlaczego nadal nie inwestuję w nieruchomości?

A tu jeszcze coś na temat aktualnego stanu rynku pierwotnego mieszkań:

Fakty i mity o rynku deweloperskim w Polsce

Tymczasem giełda ciągle ma się dobrze między innymi za sprawą słów prezesa Kaczyńskiego, które pozwalają na wzrost kursu banków, a bez nich trudno o wzrost całego rynku:

Kaczyński boi się międzynarodowych złodziei i odsyła Polaków do „sądów”

Podobną mocą słów niedawno Trump podniósł wskaźniki giełdowe w USA. Może czas też zainteresować się innymi giełdami niż polska GPW?:

Najwyższy czas rozpocząć inwestowanie na rynkach zagranicznych!

I tradycyjnie na zakończenie kolejna recenzja książki, tym razem to polska pozycja o zmianie czasów na rynku pracy:

"Praca 2.0" Sergiusz Prokurat - recenzja

 

 

inlfacja w 2017