Utworzono: wtorek, 04, kwiecień 2017 Redaktor

Kwietniowe lokaty, konta i ciekawe akcje na GPW

przegląd blogów finansowych

Nie tak dawno zadebiutował w Polsce Inbank. Warto mieć na uwadze fakt, iż działa on na podstawie jednolitego paszportu europejskiego, co oznacza, że depozyty gwarantowane są nie przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny lecz przez jego estoński odpowiednik. Debiut nie wygląda najlepiej, o niedociągnięciach zauważonych przez klientów w poniższym wpisie:

Inbank wydłuża czas księgowania środków - pierwsza relacja czytelnika

A co jeszcze w bankowości? Mamy nowy miesiąc i nadal nic się nie zmienia (mimo wzrostu inflacji) w ofertach lokat i kont oszczędnościowych. Przegląd najciekawszych propozycji w tym zakresie, a do tego wzbogacony o porównanie z obligacjami skarbowymi we wpisie:

Obligacje skarbowe stopy zwrotu versus lokaty: ile można zarobić?

Na giełdzie zmienne nastroje, ubiegły tydzień spadkowy, obecny zaczęliśmy odrabianiem strat w poniedziałek i wtorek. Kursy walut wobec złotówki także zaliczyły zmianę minitrendu, powoli znów dolar i frank drożeją, zbliżając się do 4 zł. A oto kilka propozycji spółek giełdowych na kwiecień:

Spółki Ciekawe Technicznie - kwiecień 2017 - portfel -2,02%

I na koniec jeszcze ciekawy przegląd blogów finansowych zrobiony przez eksperta od finansów osobistych Michała Szafrańskiego:

Mój subiektywny ranking blogów finansowych 2017, czyli 30 blogów które warto czytać

 

 

przegląd blogów finansowych