Utworzono: wtorek, 02, maj 2017 Redaktor

Długi weekend i nadal kiepska oferta dla klientów banków (rankingi)

ranking lokat maj 2017

Nowy miesiąc rozpoczynamy w telegraficznym skrócie. Stopa bezrobocia spadła ostatnio do 8,1% i jest najniższą wartością od rozpoczęcia jej pomiarów w wolnej od socjalizmu Polsce. Znów mamy skrócony weekend na GPW (rozpoczął się we wtorek wzrostami, WIG podskoczył o 0,68%), nadal pogłębia się zaskakujące umocnienie złotówki (zarówno dolar jak i frank szwajcarski kosztują poniżej 3,9 zł).

Rozwój bankowości stale postępuje i aktualnie już 92 procent klientów banków zdecydowanie lub raczej częściej obsługuje rachunki zdalnie, niż wybiera się do oddziałów. Jednocześnie konta oszczędnościowe to w obecnych czasach jedna wielka ściema mająca na celu przyciągnięcie i przywiązanie klienta do banku. Chodzi o beznadziejnie krótkie terminy obowiązywania stosunkowo atrakcyjnego (na tle zwykłych ofert) oprocentowania promocyjnego (ze względu na bycie nowym klientem). Oto kilka takich najlepszych ofert:

Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w maju 2017

Równie nieciekawie jest z lokatami, których ranking lokat krótkoterminowych za maj 2017 znajdziemy w poniższym wpisie:

Ranking lokat krótkoterminowych maj 2017

I na koniec ciekawa lektura, nie zdążyliśmy tego podać w kwietniu, ale na przyszły rok jak znalazł. Chodzi o nietypowe sytuacje przy rozliczaniu podatku od zysków kapitałowych:

Jak rozliczyć podatek od zysków kapitałowych: uwaga na nietypowe sytuacje!

 

 

ranking lokat maj 2017