Utworzono: niedziela, 14, maj 2017 Redaktor

Kolejne bankructwo SKOKu + inflacja bez zmian

Upadek Twoja SKOK

Trudno się doliczyć, który to już z kolei SKOK zbankrutował, bo za chwilę przestanie wystarczać nam palców u dłoni (to dziewiąty przypadek, nie licząc tych sześciu SKOKów przejętych przez Banki)... Tym razem to Twoja SKOK z Kędzierzyna-Koźla. W latach 2013-2015 Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Rozliczeniowa (Kasa Krajowa) udzieliła jej pomocy i na niewiele się to zdało. Nie pomogło wprowadzenie potem zarządu komisarycznego (prawie nigdy to nie jest skuteczne przy SKOKach, pytanie: dlaczego?), ani zaoferowanie przejęcia słabo radzącego sobie SKOKu przez inną Kasę lub Bank. Łączna strata wynosi obecnie 79 mln zł! Zgliszczami jak zwykle zajmie się Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Sektor Kas zmniejszył się o 15 SKOKów, a drugie tyle oczekuje w kolejce, aby podzielić ich losy...

A co ponadto? Inflacja w kwietniu 2017 (liczona rok do roku) wyniosła 2%, tyle samo co przed miesiącem. Z kolei nadal kontynuowana jest spadkowa tendencja bezrobocia, które wyniosło w kwietniu 7,7%. Co ciekawe spadki zaczęły się długo przed przejęciem rządów przez PiS:

Jak to z tym bezrobociem było.

A na koniec jeszcze coś ze światowego rynku finansów, chodzi o tendencję wzrostową na rynku waluty wirtualnej Bitcoin, którego kurs jest najwyższy w historii:

Bitcoin najdroższy w historii - szaleństwo na kryptowalutach

 

 

Upadek Twoja SKOK