Utworzono: poniedziałek, 29, maj 2017 Super User

W Polsce mamy domniemanie winy przedsiębiorcy

niewolnictwo XXI wieku

Poziom inwigilacji społeczeństwa stale wzrasta, a działania oparte są na całkowitym braku zaufania władz do obywateli. Od października 2017 wchodzi w życie ustawa, wedle której istnieje domniemanie winy każdego właściciela firmy. Aby mógł się oczyścić z zarzutów stawianych co 24 godziny przez opresyjne państwo, musi udostępniać (w zasadzie bez jego zgody będą za niego robiły to banki) wykaz wszystkich transakcji przeprowadzanych każdego dnia na swoim koncie! Dostęp będą miały wszystkie służby (bez żadnej zgody sądów itp. drobiazgów) opłacane z budżetu państwa, a ukierunkowane na ściganie przestępców... Od tego obowiązku zwolnione będą póki co mikrofirmy (więc i jednoosobowa działalność gospodarcza):

80 tys. firm będzie zmuszonych przekazywać dobowe wyciągi z rachunków

Aby jeszcze bardziej upokorzyć obywatela i pokazać mu, kto tu rządzi, a kto jest niewolnikiem, niedawno wprowadzono przymusową rejestrację wszystkich numerów telefonów na kartę, uszczelniając do 100% bazy właścicieli telefonów w Polsce. A mimo to bankom nakazano wprowadzenie większej kontroli nad owymi telefonami komórkowymi. Jeśli ktoś zechce zmienić numer telefonu powiązany z bankowością elektroniczną, to nie zrobi już tego zdalnie, jak do tej pory - musi udać się do oddziału banku (które to namiętnie są likwidowane, jako niby coraz mniej potrzebne):

Koniec zmian numeru telefonu w bankowości internetowej

Kolejnym krokiem zniewolenia społeczeństwa ma być całkowita likwidacja gotówki. Trudno się dziwić nękanym obywatelom, że stają się nieufni wobec rządzących, których ponoć sami wybierają... Czy stado baranów ma się dobrze? W końcu co za różnica, jeśli jak co roku TVP poda nam na tacy festiwal opolski (zorganizowany w Kielcach) i niedrogie piwo w sklepach (póki co dostępne też w niedziele, ale to już niedługo - władza wie lepiej, co Ci wolno, a co nie):

Eliminacja gotówki spowoduje wzrost nieufności wobec rządu. Ciekawy głos w dyskusji o rozwoju obrotu bezgotówkowego

A może by tak odciąć się od tych wiecznych podejrzeń, prześladowań urzędasów, którzy robią wszystko, żeby tylko udowodnić, że ich etat jest budżetowi państwa niezbędny - i wyprowadzić działalność do innego kraju? Oto ciekawa analiza podatkowa:

Uciekać z Polski, rozwijać się? Gdzie najlepiej założyć firmę za granicą?

 

 

inwestowanie alternatywne
REIT