Utworzono: wtorek, 06, czerwiec 2017 Redaktor

Elektroniczny pieniądz - ataki na systemy bankowe

bitcoin

To irytujące, kiedy w sieci pojawiają się treści nawołujące do rezygnacji z gotówki, co ciekawe piszą je najczęściej ludzie, którzy mają płacone sowite pensje za to, aby zasypywać argumentami, jak to niewolnictwo finansowe obywateli XXI jest cudowne... Jakże łatwiej by było zapanować nad ciemnym ludem w takiej np. Wenezueli, gdzie inflacja wzrosła do 800%, a kraj (jak to, znów socjalizm się nie sprawdził?) jest na skraju upadku:

Upadek Wenezueli - wpis gościnny

Inni z kolei zastanawiają się nad kolejnymi super rozwiązaniami planów emerytalnych i nad tym, jak nie zostać okradzionym kolejny raz za kilkanaście lat przez własny rząd (przykład: OFE). A gdzieś na boku pozostają problemy pokroju kolejnych ataków na bankowość elektroniczną i ich klientów:

Nowy atak na użytkowników bankowości internetowej. mBank ostrzega klientów

Czy wobec takich problemów istnieje jakaś alternatywa? Czy przejdziemy niebawem na dolary (o ile nie znikną wcześniej od naszej waluty), jak w Rosji, a może zacznie być praktykowana wymiana złotem? Bo nie jestem pewien, czy jeden system elektroniczny może być wspierany przez inny, żeby obawy o brak swobody pieniężnej obywateli znikły. Takie najpopularniejsze rozwiązania w pełni cyfrowe to waluty pokroju bicoin:

Mania wokół Bitcoina i perspektywy rynku kryptowalut

Inwestycje w Bitcoina i inne kryptowaluty (altcoiny)

 

 

Elektroniczny pieniądz