Utworzono: wtorek, 27, czerwiec 2017 Redaktor

Wymiar sprawiedliwości jeszcze się trzyma pod naporem przekrętów biznesowych wolnego rynku

problemy SKOKów

Kolejne dni czerwca przynoszą sporo ciekawych, acz niepokojących wieści. Pojawiły się nowe informacje o możliwości likwidacji kolejnego SKOKu - tym razem na celowniku jest Bieszczadzka SKOK. Czy będzie to przejęcie przez któryś z banków, czy jak w większości upadek? Dowiemy się niebawem. A póki co w temacie jednej z większych upadłości coś nieoczekiwanego się stało - prokurator zaskarżył działania syndyka, chodzi o SKOK Wołomin:

Prokuratura krajowa oficjalnie podważa czynności syndyka SKOK Wołomin

Nie próżnuje też wymiar sprawiedliwości w sprawie upadłości firmy PCZ, której właściciele obligacji zostali z ręką w nocniku. W końcu ktoś wykorzystał swoje uprawnienia w sposób celowy - udało się zabezpieczyć potężny majątek prezesa:

Szef PCZ nadal za kratkami

Jednak na jeszcze wyższym szczeblu (rządowym) przygotowuje się coraz ciekawsze plany ograbienia społeczeństwa całościowo - chodzi o kolejne pomysły ograbienia resztek OFE:

Chcesz pieniędzy z OFE? Zapłać 75 procent podatku

Póki co, wolny rynek jeszcze istnieje, a nim w miarę dobra sytuacja - bezrobocie nadal spada (w maju 2017 było to zaledwie 7,4%!), pojawiają się bardziej masowo debiuty na giełdzie:

Debiuty na giełdzie. Play i GetBack ruszają na GPW. Warto?

A do tego najbogatsi Polacy rosną w siłę, właśnie ukazało się nowe zestawienie 100 najbogatszych obywateli naszego kraju:

100 Najbogatszych Polaków

 

 

Problemy SKOKów