Utworzono: czwartek, 06, lipiec 2017 Redaktor

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, a może obligacje na 100 lat?

konta oszczędnościowe lipiec 2017

Jest gorąco, acz deszczowo, dziś nawet Trumpowo (w ubiegłym tygodniu dolar spadał nawet poniżej 3,7 zł, ale już jest lepiej) - Jak wygląda to na GPW? Przy małych obrotach można uznać, że sezon ogórkowy, choć w nim 3 solidne zapisy na duże spółki. Dziś cztery tematy zebrane w ostatnim czasie. Jak przystało na początek miesiąca zaczynamy od najlepszych lokat i kont oszczędnościowych lipca 2017:

Ranking lokat bankowych, czyli najlepsze lokaty na lipiec 2017 roku

Ranking kont oszczędnościowych lipiec 2017

Na giełdzie w różnych okresach da się zarabiać. Ale mało jest wartościowych blogów wnoszących coś wartościowego na temat GPW (prócz wróżenia z fusów). To jeden z nielicznych wyjątków:

Spółki Ciekawe Technicznie - lipiec 2017 - portfel -0,68%

Oprócz akcji mamy też rynek obligacji. Dziś nieco o nim szerzej, bo nie tylko w kontekście krajowym, lecz i zagranicznym. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach zastosuje zasadę kup i zapomnij w odniesieniu do obligacji stuletnich? Zasada: nie martw się i bierz odsetki w przypadku dość niestandardowych gospodarek (którym zdarza się bankrutować) to dość abstrakcyjne podejście. Takie papiery nadają się do okresowego wykorzystania, obrotu nimi itp. Ale to stałe ryzyko:

Podsumowanie tygodnia: Stuletnie obligacje symbolem bańki?

I na koniec jeszcze interesujące zestawienie książek okołobiznesowych:

RECENZJE KSIĄŻEK BIZNESOWYCH I OKOŁOBIZNESOWYCH #7

 

 

konta oszczędnościowe lipiec 2017