Utworzono: piątek, 04, sierpień 2017 Redaktor

Dzieje się nie tylko na walutach!

inwestowanie na giełdzie

Niby wakacyjny (ogórkowy) okres, a niespodziewanie nasza złotówka tak się umocniła, że wiele osób jest tym zaskoczonych. Umocnienie głównie wobec dolara (3,58 zł) i franka szwajcarskiego (3,68 zł) i to bezpośrednio po awanturach politycznych i demonstracjach Polaków.

Na giełdzie umiarkowany spokój, WIG20 próbuje zbliżyć się do 2400 punktów. Nie za bardzo udały się premierowe dni po wprowadzeniu spółek GetBack i Play na giełdę - krótko mówiąc: nie zarobili ci, którzy zapisali się na akcje tych spółek. Dziś nieco więcej o rynku akcji. Jeśli chodzi o globalne wyceny, to świetną pomocą może okazać się ten wpis odzwierciedlający zależności między ratingami trzech najważniejszych agencji wyceniających spółki (i kraje):

Ściągawka - oceny Agencji Ratingowych - bez przynudzania

Każdemu powinno przydać się także aktualne porównanie ofert biur maklerskich pod względem cennika:

Porównanie najważniejszych opłat i prowizji w pięciu popularnych biurach maklerskich

Na jednym z blogów inwestycyjnych pojawił się ciekawy raport na temat spółek dywidendowych w kraju w obecnym czasie:

Coraz łatwiej znaleźć spółki płacące dywidendę wysokiej jakości.

Autor tegoż bloga sugeruje na podstawie pewnej analizy indeksu wskaźników wyprzedzających, że nie ma obecnie klimatu do spadków na giełdzie:

Indeks Wskaźników Wyprzedzających powraca

I na koniec jeszcze jedna analiza tym razem skojarzona z rynkiem obligacji korporacyjnych. Zawsze warto wspierać się wiedzą na temat tego, co w swym portfelu mają fundusze inwestycyjne obligacji firm:

Portfel funduszu BPS Obligacji Korporacyjnych na koniec 2016 roku

 

 

inwestycje na giełdzie