Utworzono: wtorek, 29, sierpień 2017 Redaktor

Koniec OFE, porażka SKOKów, to może choć GPW pozytywnie nastraja?

rynek akcji

Mamy końcówkę wakacji, spokój powoli się kończy, rozjechały się ceny dolara (ciągle spada) i franka (powoli wraca do wyższych wartości), bezrobocie rekordowo niskie (7,1%), zapowiada się gorąca jesień zwłaszcza w polityce. Jedne sprawy będą przykrywać inne, bardziej niewygodne dla polityków, jak choćby całkowita likwidacja tego, co jeszcze z OFE zostało:

Jest zielone światło dla likwidacji OFE. Wkrótce projekt trafi do konsultacji

Inne niewygodne tematy dla PiSu to 25 lat istnienia SKOKów przez nich wspieranych, a doprowadzonych do fatalnej sytuacji. O tym, jak bardzo spadła liczba klientów i kapitalizacja po tak wielu upadłościach SKOKów we wpisie podsumowującym to ćwierćwiecze:

25-lecie SKOK w Polsce – tragiczna końcówka

Teraz jest nowa moda, SKOKi się nie sprawdziły, to promuje się repolonizację banków, a zagraniczne po cichu się wycofują, jak choćby Volkswagen Bank Polska:

Bank roześle klientom wypowiedzenia. W listopadzie zamknie wszystkie konta

A jakoś zupełnie w tle, bez emocji zwiększa się poziom uzależnienia obywateli świata od systemu, którym można sterować (znaczy drobna garstka ludzi może...) w łatwy sposób:

MFW nakazuje dalszą walkę z gotówką

Na giełdzie wciąż przeciąganie liny, raz wyciągamy powyżej 2400 punktów na WIG20, innym razem się cofamy, realizując wakacyjne zyski, choć obecnie ten próg jakby przesunął się już do poziomu 2500 pkt. Czy będzie nadal tendencja wzrostowa? W jakie spółki inwestować? Oto przykład blogerski:

Dwie nowe spółki w portfelu + webinar SCT

Dla początkujących na rynku giełdowym z pewnością przydatnym będzie wpis o regułach bodaj najlepszego obecnie inwestora na świecie, zarządzającego miliardami:

7 inwestycyjnych zasad Warrena Buffetta. Jak wyglądają w porównaniu z Twoimi?

 

 

W co inwestować na GPW