Utworzono: sobota, 09, wrzesień 2017 Redaktor

Wrzesień - rankingi lokat i kont oszczędnościowych, a w tle fundusze obligacji

ranking lokat wrzesień 2017

WIG20 wciąż stacjonuje między 2500 a 2600 punktów, dolar nadal tani, przez co złoto zyskuje (wyrażone w dolarze), co ciekawe, Chińczycy też chcą wywalczyć swoją silną pozycję na międzynarodowym rynku finansowym i ujawnia się to, o czym pisało się już od dłuższego czasu. Chcą walczyć z dominacją amerykańskiej waluty i własne pieniądze zabezpieczają złotem, oto kilka słów wyjaśnień:

Chiny planują kontrakty na ropę naftową wymienne na złoto!

Warto więc pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa dywersyfikacji warto mieć 10% majątku w złocie. A gdzie lokować pozostałe nadwyżki finansowe? Można bezpiecznie na lokatach czy na krótszy termin na koncie oszczędnościowym. Oto najnowsze rankingi z września 2017 (co ciekawe, przy ofertach lokat na 2 i 3 lata są banki, które bez dodatkowych wymogów typu obowiązkowy ROR oferują całkiem niezłe oprocentowanie jak na obecne czasy przy niskiej inflacji i niskich stopach procentowych NBP):

Ranking lokat bankowych - najlepsze lokaty na wrzesień 2017 r.

Ranking kont oszczędnościowych wrzesień 2017

Nieco lepszą ofertą wydają się być (dla długoterminowych graczy) fundusze inwestycyjne obligacji, oferujące średnio 3,96% rocznie (pomiar z 10 ostatnich lat):

Najlepsze fundusze obligacji – ranking 2017 (regularne inwestowanie)

Sporo wyższe zyski da się otrzymać przy skorzystaniu z rynku akcji, jednak nie wszystko złoto, co się świeci - tu zysk może być okupiony wyższym ryzykiem. I tak np. król Julian mawia "nie tykaj stopy", my zaś twierdzimy w odniesieniu do naszej giełdy, aby "nie tykać spółek z NewConnect". Chodzi między innymi o niską płynność wpływającą na duże wahania kursowe, ale nie tylko. Więcej uzasadnień we wpisie:

Trzy refleksje na dziesięciolecie NewConnect

Lepiej już sięgnąć po perspektywiczne branże i większe spółki. Np. ciekawie wyglądają perspektywy spółek tzw. growych (produkujących, sprzedających gry komputerowe):

Jak zarobić na sukcesach gier komputerowych?

No ale aby móc inwestować, trzeba mieć kapitał, a ten trzeba zwyczajnie zarobić. Koniec wakacji to dobry okres na znalezienie wartościowej pracy zwłaszcza na obecnym rynku pracownika:

Jak znaleźć lepszą pracę?

 

 

rankingi lokat i kont oszczędnościowych wrzesień 2017