Utworzono: poniedziałek, 20, listopad 2017 Redaktor

Listopadowe rankingi lokat i kont oszczędnościowych

Inflacja (niby) pod kontrolą, liczona rok do roku wynosi za październik 2017 2,1%, rekordowo niskie bezrobocie, solidny wzrost gospodarczy, ale... No giełda jakoś nie zachwyca, brak paliwa do wzrostów (ciągłe wyprowadzanie kasy z OFE nie sprzyja). W pierwszej połowie listopada mieliśmy ostrą walkę o dominację wartości między dolarem a frankiem szwajcarskim - wygrał jak zwykle ten drugi.

Ostatnio dużo napisaliśmy o niekorzystnych zmianach podatkowych. Szanowna zgraja urzędników podejmuje też i inne działania ograniczające swobodę działań w odniesieniu choćby do sposobów inwestowania. Uznając, że większość obywateli to idioci, proponuje się radykalne zmiany w dopuszczaniu do emisji obligacji podporządkowanych (tych najbardziej ryzykownych w przypadku niewypłacalności emitenta - najczęściej chodzi tu o banki). Od tej pory pojedyncza obligacja tego typu będzie mogła mieć najmniejszy nominał 400 000 zł!

Podporządkowane obligacje banków mają mieć nominał przynajmniej 400 tys. zł

Akurat w tym przypadku może to być wybieg wprzód, gdyby okazało się, że jednak jakiś bank w Polsce upadnie, a pewne szanse ma na to masowy emitent obligacji podporządkowanych (o nominale 1000 zł) Getin Bank. Oby udało się go uratować:

Sprzedaje Idea Bank aby ratować Getin Bank

Na rynku giełdowym oprócz banków także i inne branże mocno oparte są finanse i tym razem pragniemy zwrócić uwagę na ciekawą analizę spółek branży windykacyjnej:

Raport: Analiza fundamentalna 5 reprezentantów branży windykacyjnej

A teraz czas na tytułowe rankingi. Na listopad wybraliśmy 2 zestawienia: najlepsze konta oszczędnościowe i ranking lokat krótkoterminowych:

Najlepsze konta oszczędnościowe w listopadzie 2017 r.

Ranking najlepszych lokat bankowych - listopad 2017 r. + raport zmian

Na koniec coś do poczytania, czyli kobiece spojrzenie na lektury rozwojowe polecane na jesień:

Książki, które polecam na jesień

ranking lokat i kont oszczędnościowych

najlepsze lokaty listopad 2017