Utworzono: wtorek, 18, wrzesień 2012 Redaktor

Moda na sukces

sukces, Sekret, Joe Vitale, działaj, własny biznesModa na sukces, to nie tylko tytuł głupawego serialu, który ciągnie się już od tylu lat, że trudno zliczyć, a niektórzy wierni widzowie zdążyli już dawno umrzeć. Słowo moda też nie powinno tu być kluczowe, bo jak wiemy mody przemijają, a sukces powinien towarzyszyć nam do końca życia! Zacznijmy od wspaniałego artykułu, w którym pod koniec autor zadaje czytelnikowi pytanie/zadanie do przemyślenia „chciałbym żebyście zastanowili się czasem, czy czynność którą będziecie właśnie podejmowali, służy czemuś konkretnemu?”:

- Życie jak gra komputerowa

Jeśli już zrozumieliście sens, odpowiadając też na powyższe pytanie, możemy pójść dalej. Oto co możemy przeczytać na temat kluczowego dziś słowa:

- Wiara w sukces

I jeszcze jedna cenna uwaga. Niektórzy z moich znajomych po przeczytaniu książki Sekret (polecam cały nasz dział ze spisem wartościowych pozycji: Książki z dobrym opisem) mylą potem jej tytuł ze słowem Sukces. Czy słusznie? Niech każdy oceni sam. Ale czytelnicy owej książki równie nieuważnie zapamiętują nie tylko tytuł, ale i jej przesłanie oparte o pozytywne myślenie. Dlatego przykładowo Joe Vitale (jeden z bohaterów tej książki) stara się doprecyzować to podejście w następujący sposób „Zdecydowana większość osób nie podejmuje żadnego działania. Siedzą, oddają się wizualizacji, medytują, trzymają się za ręce, mruczą i wyobrażają siebie, że dostaną nowy samochód lub miliony i wielkie bogactwo, ale nic z tego nie wychodzi. Nie wychodzi, ponieważ nic nie robią” - i tu jest podpowiedź, czyli klucz do sukcesu, słowo Działaj!

- Jak zarabiać więcej pieniędzy cz.2

Warto też przemyśleć sprawę ciężkiej nie satysfakcjonującej pracy, którą porusza na swoim blogu znany internautom Alex:

- Co robić jeśli pracujesz “na galerze” albo “w burdelu”

Dalsza część tego wpisu będzie dotyczyć zagadnień zarabiania pieniędzy i prowadzenia biznesu - tak własnego biznesu, gdzie nie pracujemy na kogoś, na sukces szefów:

- Jak zarabiać więcej pieniędzy

- W czym lepszy od konkurencji?

Jak zaprezentować i rozwijać swój pomysł na własny biznes? Oto kilka wskazówek Michała Pasterskiego:

- Jak zaprezentować swój pomysł na biznes?

A dla tych, którzy ciągle odkładają realizację pomysłu biznesowego na wieczne nigdy, sugerujemy artykuł o wymówkach, jakich używamy, aby nie wziąć odpowiedzialności za siebie i możliwość dojścia do prawdziwych niemałych pieniędzy:

- 8 powodów, dla których ludzie nie chcą być niezależni

Nie masz może pomysłu na swój interes? Wystarczy mieć otwarty umysł, a same zaczną się pojawiać, oto przykład pierwszy z brzegu (i wcale nie internetowy):

- Pomysł na biznes - ogrodnictwo i koszenie

Jeśli już zdecydujemy się, że jednak sukces warto osiągnąć, należy pamiętać, że jest to proces, żmudny i trwający niemało! Ale jeśli mamy cel, który doprowadzi nas do sporych przychodów, wówczas będzie można zastanawiać się nad innymi „problemami”. Na pytanie „Po co człowiekowi milion zł?” próbuje dać odpowiedź autor bloga:

- Po co mi milion?

A na koniec ciekawy prezent w postaci sporego zestawu materiałów wideo pomagających zmienić spojrzenie na prowadzenie biznesu:

- 10 najlepszych biznesowych prezentacji TED

 

 

Joe Vitale