Utworzono: wtorek, 12, luty 2013 Redaktor

Rozwój osobisty drogą do życiowego sukcesu

rozwój osobisty, sukces, działanie, medytacja, zarządzanie czasem, społeczność świadomego rozwoju, rentierW tym artykule napiszemy nieco szerzej o tematyce motywacyjnej, samorozwoju, a nawet medytacji. Inspiracją do tego artykułu były dwa wpisy o różnicach między postawami ludzi sukcesu i reszty społeczeństwa:

- W stronę słońca

- Jak rozumują milionerzy

Jeśli zatem wiesz już, po której stronie chciałbyś stanąć, to warto pochylić się nad pewną analizą literatury. Proponujemy więc przeczytać coś o istocie książek o rozwoju osobistym i ich skuteczności:

- Czy książki motywacyjne zmieniają nasze życie?

Jeśli zatem chcesz już coś zmienić w swoim życiu i nie wiesz, od czego zacząć, proponujemy pewien zestaw porad na temat odniesienia sukcesu i lepszego podejścia do życia:

- Odbałaganione

Przy okazji warto zrozumieć pewną rozbieżność między odnoszącymi sukcesy w realnym świecie a tymi młodymi ludźmi z sukcesami na świadectwach szkolnych:

- Jak osiągnąć sukces mając same szóstki?

Planowanie i działanie to podstawa, aby wartościowe pomysły przekuć w sukces:

- Zaplanuj działanie

O tym, jak ważne jest działanie, aby osiągnąć cel, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. A mimo to brak działania jest dość powszechną dolegliwością w naszym społeczeństwie. Czy każdy dobrze rozumie, czym jest medytacja? Poniższy artykuł obala powszechny mit:

- Medytacja

A po co o tym wspominamy? Medytacja może być bowiem przydatnym elementem życia każdego człowieka. Innym ważnym zagadnieniem jest motywacja, jeśli jej brak, to znów wracamy do punktu wyjścia, stapiając się z resztą społeczeństwa, o której wspomniano na początku dzisiejszego wpisu:

- Motywowanie

Kolejny ważny aspekt, to odporność, o czym napisano w artykule:

- Do trzech razy sztuka

O wartościowym podejściu do pracy, nawiązując do właściwego gospodarowania czasem, napisano w artykule:

- Spójny umysł

O współczesnych relacjach międzyludzkich, w tym relacjach internetowych napisano na blogu:

- Spokój i kreatywność.

Przy okazji relacji, to nie tylko w ujęciu nie tylko związanym z internetem, a raczej odniesieniu do współczesnego podejścia do życia nowego pokolenia względem podejścia ich rodziców, napisano sporo mądrych słów w artykule Alexa:

- 3 zasady eksperymentowania dla Pokolenia Y i nie tylko

Warto też zapoznać się z tym, czym jest społeczność świadomego rozwoju:

- Społeczność praktyków rozwoju osobistego

Jak często spotykasz się z sytuacją, gdy ktoś mówi "nie rób tego", bo to i tak się nie uda. Ciekawy eksperyment pokazujący, jak silną rolę ogrywa społeczność, która nie akceptuje odmiennego sposobu postępowania:

- Małpy, drabina i banany

I nagle dochodzimy do sedna - bardziej interesujące są dla naszych czytelników kolejne wpisy o lokatach czy innych formach inwestowania, niż te mówiące o tym jak dojść do sukcesu finansowego i życiowego. Ku przestrodze - poniższy artykuł podaje najmądrzejszą rzecz: do bogactwa nie dojdziemy dzięki giełdzie czy lokatom, bo one są po to aby utrzymać swój status rentiera, za to prawdziwy własny biznes da nam szansę na dostatek finansowy:

- Jak zostać naprawdę bogatym człowiekiem?

 

własny biznes