Utworzono: czwartek, 11, wrzesień 2014 Redaktor

A w co sami inwestujemy?

Jak nazwa serwisu wskazuje, to źródło informacji o tym, jak inwestować samodzielnie, przy czym głównie skupiamy się na informowaniu czytelników o zagrożeniach płynących z lokowania środków w różne formy inwestowania - taki przegląd sytuacji po 3 latach funkcjonowania zrobiliśmy i znajduje się pod tym linkiem.

Ale czy mieliśmy odwagę podawać informacje o tym, w co sami inwestujemy, a może piszemy ot tak sobie, a nie stać nas na lokowanie wolnych środków? Czyżby typowy szewc bez butów? Nie, po prostu nie chcemy, aby ktoś odwzorowywał nasz portfel, bo nie należy do wybitnie konserwatywnych. Ale dziś uchylimy rąbka tajemnicy, bowiem milionowe wejście na stronę do czegoś zobowiązuje.

Jakiś czas temu opublikowaliśmy spory artykuł na temat tego, kiedy warto zarabiać na funduszach obligacji skarbowych. No ale to tylko jakiś wycinek czasu, kiedy warto skorzystać z takiej formy oszczędzania.

Kolejną składową naszego portfela może być dziwny odpowiednik lokat, który daje zbliżone oprocentowanie, ale działa też jako bezpiecznik w sytuacji, która kiedyś może nastąpić, chodzi o światowy reset finansowy lub okres hiperinflacji, gdzie żaden Bankowy Fundusz Gwarancyjny nie zabezpieczy nas przed utratą wartości swoich oszczędności. Tu z pomocą przychodzi połączenie kupna złota i obligacji bankowych lub korporacyjnych.

To oczywiście nie wszystkie pomysły, z jakich korzystamy, ale na deser zostawiliśmy naszą wisienkę na torcie, czyli niebywałe wręcz zyski i to przy założeniu dość dużego poziomu bezpieczeństwa (ale uwaga, pamiętajmy o złotej zasadzie dywersyfikacji, nie ładować całego majątku do jednego worka!). Chodzi tu o skorzystanie z ciekawej oferty spółki Nobiles2, która jest pośrednikiem (i jednocześnie gwarantem bezpieczeństwa naszego kapitału) w działalności polegającej na udzielaniu pożyczek średnioterminowych (idea podobna do pożyczek społecznościowych, lecz tu liczą się ważne szczegóły). Ostatni rok zakończył się dla przeciętnego inwestora (średnia wyliczona dla wszystkich klientów) zyskiem brutto na poziomie 24,85%! Wszystkie informacje oraz sposób, jak dostać się do źródełka potencjalnych zysków, znajdziecie w tym artykule:

- Wysokie zyski w zasięgu ręki - sprawdzona latami forma oszczędzania

pożyczki społecznościowe Nobiles2

inwestowanie w pożyczki społecznościowe