Utworzono: wtorek, 22, kwiecień 2014 Redaktor

Jak inwestować w złoto i srebro?

W XXI wieku mamy do czynienia prawie wyłącznie z już tylko z wirtualną walutą, (zapis elektroniczny na kontach bankowych). Mając w pamięci to, co stało się nie tak dawno na Cyprze ze stanem kont bankowych obywateli (zostali obrabowani przez własne władze), warto zastanowić się, jak ulokować przynajmniej część swoich środków w złoto i srebro.

Metale szlachetne są jedyną realną walutą, którą ludzkość zna od tysięcy lat. Waluta ta nie podlega procesowi dewaluacji, gdyż mamy skończone zasoby tego materiału w naturze i nie da się go zwielokrotnić za pomocą magicznych zaklęć polityków i banksterów.

Metale te będące w naszym posiadaniu mają uchronić nas przed resetem finansów światowych (np. upadkiem dolara) czy hiperinflacją - nie jest to sposób na stały i stabilny zysk powiązany ze zwykłą inflacją, jak choćby obligacje skarbowe. Co kupić - złoto czy srebro? Zależy to od grubości naszego portfela. Dla drobnych kwot w grę wchodzi srebro, przy większych zakupach można zdecydować się na oba metale i pulę podzielić w odpowiednich proporcja zarówno na złoto jak i na srebro.

Czytaj więcej...

Podkategorie