Utworzono: środa, 24, sierpień 2011 Redaktor

Test inwestycji alternatywnej - Zakrainvest.pl

inwestycje alternatywne,wysokie zyskiTo już drugie podejście do Zakrainvest.pl czyli specyficznej formy pożyczek społecznościowych, ale na zasadzie inwestowania w pożyczki wystawiane przez firmę, a nie osoby prywatne. Wcześniej na 90 dni zainwestowałem 5000 zł, zysk po opodatkowaniu wyniósł 139,6 zł, co daje 13,98% brutto w skali roku:

- Inwestycja alternatywna

Choć proces inwestycyjny wygląda na profesjonalnie zorganizowany, to nie w pełni jest zautomatyzowany. Automatyczne powiadomienie o zakończeniu inwestycji pojawiło się natychmiast przez e-mail, bezzwłocznie zalogowałem się i złożyłem dyspozycję wypłaty wkładu (system czeka na decyzje, co z pieniędzmi, odsetki powinny być wypłacane niezależnie w sposób automatyczny). Zlecenie wykonałem w środku dnia roboczego (około 13-tej), jednak reakcja w systemie nastąpiła dopiero po okresie nieco przekraczającym 24 godziny, to znaczy informacja o zaksięgowaniu wypłaty po stronie Zakrainvest tyle trwała, w tym czasie jak wiadomo przeminęło z wiatrem już kilka sesji Elixiru, zatem tu duży minus za opóźnienie wypłaty, bo z 90 zrobiło się 91 dni. Odsetki także nie wpłynęły w tym okresie 24 godzin, choć powinny być automatycznie przekazane do wysłania na moje konto bankowe (przykładowo wypłaty z lokat Open Finance nie mają tak dużych opóźnień).

Postanowiłem jednak dać im kolejną szansę, są jak widać wypłacalni, posiadają specjalny certyfikat wystawiony przez Krajowy Rejestr Dłużników:

- CERTYFIKAT RZETELNOŚCI

Tym razem to inwestycja 6000 zł na 120 dni z kapitalizacją dzienną przy oprocentowaniu 14,3%, co odpowiada zyskowi 17,65% brutto rocznie. Czas reakcji na zaksięgowanie wpłaty był już krótszy od 24 godzin od momentu wykonania przelewu, zatem można powiedzieć, że był w normie.

 

 

skomentuj na facebook