Utworzono: poniedziałek, 19, wrzesień 2011 Redaktor

E-book "Jak bezpiecznie inwestować w niepewnych czasach?"

Jak bezpiecznie inwestowac e-bookTematyka e-booka dotyczy sposobu inwestowania na krajowym rynku finansowym z pominięciem rynku akcji. Zaproponowano w nim schemat bezpiecznego inwestowania, który sprawdza się zarówno w czasie hossy giełdowej, jak i w trudnych czasach kryzysu, jak znalazł na dziś, kiedy w sierpniu 2011 widzimy drugą odsłonę światowego kryzysu na rynkach.

Proponowana w e-booku metoda wymaga od inwestora jedynie kilkunastu minut raz w miesiącu na przeanalizowanie sytuacji rynkowej (i nie częściej niż raz na rok wykonaniu operacji sprzedaży/kupna lub po prostu konwersji jednostek funduszy inwestycyjnych). Dla czytelnika, który zdecyduje się zakupić e-booka, przydatnym narzędziem będą raporty miesięczne, które otrzyma każdy, kto zapisze się do naszego newslettera (dostępny wkrótce).

Publikacja powstała z prostego powodu. Nie ma bowiem na rynku wydawniczym opisanego praktycznie sprawdzonego schematu wykorzystującego właściwe okresy wejścia i wyjścia z rynku funduszy obligacji, a także co robić w okresach przejściowych, teoria bowiem, to za mało. Ponadto inwestorzy muszą mieć świadomość, że wkrótce najatrakcyjniejsze nawet lokaty bankowe znikną wraz ze zmianą sposobu naliczania podatku Belki. A oferowany tu schemat inwestowania będzie działał bez zmian nadal poprawnie.

Krótka ale treściwa wiedza pozwoli każdemu inwestorowi, nawet temu z bardzo skromnym portfelem, rozpocząć wieloletni proces bezpiecznego inwestowania i to takiego, które można w krótkim czasie zakończyć, bez narażania się na straty. Jest to pozycja dla inwestorów, którzy stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo swych pieniędzy, pokazane są wpadki niektórych funduszy określanych jako stosunkowo bezpieczne. Akcent postawiono na dywersyfikację oraz krótką i łatwą analizę podstawowych wskaźników. Co ważne, inwestor musi poświęcić jedynie kilkanaście minut raz w miesiącu, aby sprawnie zarządzać kapitałem.

Aktualizacja: po 2 latach od napisania e-booka, postanowiłem wycofać go ze sprzedaży, a w zamian opublikować zaktualizowaą część opisywanej w nim strategii, czyli kiedy przechodzić z inwestowania w lokaty bankowe na fundusze obligacji skarbowych. Szczegóły w artykule Kiedy zarabiać na funduszach obligacji skarbowych?