Utworzono: sobota, 19, luty 2011 Redaktor

O nas, czyli z czym warto się zapoznać w serwisie SamInwestuj.pl

Saminwestuj, serwis o inwestowaniuNasz serwis ma za zadanie pozwalać czytelnikom poszerzać horyzonty dotyczące możliwości inwestowania na temat funduszy inwestycyjnych, lokat, obligacji i wielu innych form lokowania środków. Czytelnik śledząc nasz serwis otrzymuje 2-3 razy w tygodniu zestaw jedynie najistotniejszych informacji, których cała masa zalewa każdego dnia serwisy i blogi finansowe (warto zatem skorzystać z sygnałów o nowych wpisach dzięki facebookowi lub kanałowi RSS). Pozwala to uwolnić się od natłoku niepotrzebnych, często sprzecznych informacji, a co najważniejsze: korzystając z naszego serwisu, oszczędzasz czas. wystarczy zajrzeć do działu Przegląd informacji.

Serwis przeznaczony jest dla osób chcących samodzielnie inwestować bez pośrednictwa doradców inwestycyjnych, którym zależy tylko na ich własnych prowizjach. Porady i informacje przydadzą się zarówno początkującym i drobnym inwestorom, jak i tym z nieco większym stażem i kapitałem - przede wszystkim jakich kategorii inwestycji unikać. Szczególny akcent kładziemy na obligacje korporacyjne oraz inwestycje alternatywne. Wydzielono też kilka innych głównych działów, aby czytelnik łatwo sam mógł zdecydować, które z nich są dla niego przydatne, nie tracąc przy tym zbyt dużo czasu. Najważniejsze ponadczasowe publikacje umieściliśmy w dziale Baza Wiedzy, gdzie mowa jest nie tylko o tradycyjnych formach inwestowania ale i o rozwoju osobistym, forexie, pożyczkach społecznościowych. Z kolei w osobnym dziale zawarto sporo informacji na temat lokat strukturyzowanych.

Osobny dział Książki poświęcony jest opisom ciekawej literatury z dziedziny inwestowania, finansów, rozwoju osobistego - znaleźć w nim można także darmowe e-booki.