Utworzono: wtorek, 30, sierpień 2011 Redaktor

Zainwestuj w obligacje korporacyjne spółki Opulentia

Catalyst, obligacje korporacyjneObecnie istnieje jeszcze możliwość nabycia dwuletnich obligacji warszawskiej spółki Opulentia o stałym oprocentowaniu 12,89% w skali roku. Minimalny zapis to jedna obligacja o wartości 10000 zł. Niestety obligacje nie będą notowane na Catalyst. Choć są one zabezpieczone, to forma zabezpieczenia nie zachwyca, bowiem jest nim weksel własny spółki i obietnica, że poziom łączny wszystkich emisji obligacji powinien być niższy od wyceny wszystkich aktywów spółki.

Choć spółka nie jest duża, a zabezpieczenie nie jest hipoteczne, to warto zaznaczyć, że spółka jest z branży deweloperskiej. Wadą inwestycji jest to, że trzeba przed dniem zapadalności pocztą odesłać spółce weksel i dokumenty potwierdzające posiadanie obligacji.

Każdy sam powinien ocenić ryzyko tej inwestycji, oprocentowanie jest bardzo atrakcyjne. Co ciekawe spółka nie wyznaczyła jedynego dystrybutora obligacji, więc powinny być dość łatwo dostępne, przykładowo można zgłosić się chęcią nabycia obligacji pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na zakończenie jeszcze zapowiedź kolejnej emisji obligacji spółki z branży windykacyjnej:

- Kruk wyemituje do 80 tys. obligacji

A także kolejna ciekawa odsłona cyklu o obligacjach korporacyjnych:

- Catalyst w pigułce - cz. 4 Obligacje zamienne

 

 

skomentuj na facebook