Utworzono: środa, 31, sierpień 2011 Redaktor

Cisza przed burzą, czyli w oczekiwaniu na kolejną dawkę paniki

informacje finasowePrzedstawiamy umiarkowany komentarz giełdowy, który zawiera sporo informacji próbujących przekonać nas o tym, że nie należy reagować paniką na pierwszy lepszy sygnał alarmowy, bo tych drobnych będzie zapewne jeszcze wiele:

- Tydzień na rynkach: Bernanke uspokaja inwestorów

A teraz odnośnie samej paniki na rynkach. Warto zapoznać się ciekawym artykułem na ten temat:

- Szybko! Panikujmy, zanim do nas dotrze, że to bez sensu!

A co może faktycznie pogrążyć rynki finansowe? Na pewno decyzja z Niemiec (a dokładniej decyzja Sądu Konstytucyjnego Republiki Federalnej Niemiec), która pojawi się 7 września:

- BVerfG pogrąży rynki finansowe?

Jeśli jednak nie, to wszyscy będą czekać do jeszcze ważniejszej daty 21.09.2011, czyli do decyzji FED:

- Odroczenie wyroku?

Jeden z najbardziej znanych i najbogatszych inwestorów W. Buffet ostatnio często zaskakuje swymi decyzjami i opiniami.

O lokatach staramy się nie wspominać tak często, jak ma to miejsce w blogosferze finansowej. Jednak dziś warto odnotować ciekawą ofertę Alior Banku. Jest to lokata z kapitalizacją dzienną na 100 dni dająca 7,5% brutto w skali roku. Lokatę można założyć przez Internet i co ciekawe, można zerwać wcześniej bez utraty należnych odsetek za dotychczasowy okres. Jeszcze lepszą ofertę na 3 miesiące 8,03% oferował Getin Bank (ale tylko dla nowych klientów, promocja oficjalnie była do końca sierpnia, ale warto sprawdzać też po terminie, bo przedłużanie promocji to częsty zabieg w tym biznesie - i faktycznie przedłużono do 5 września).

 

 

skomentuj na facebook