Utworzono: niedziela, 18, wrzesień 2011 Redaktor

Podsumowanie tygodnia

informacje finasoweNa początek kilka słów na temat inwestycji alternatywnych. Dość niepokojąco wyglądają bieżące informacje o spółkach oferujących inwestycje alternatywne. Potwierdzamy dotychczasową ślamazarność twórców Kasomatu, byliśmy z nimi nawet po uzgodnieniach umieszczenia u nas stałej reklamy, niestety zadeklarowany przez nich termin nie został dotrzymany. Co więcej, przestali odpowiadać na nasze maile (choć i od początku wiele dni trzeba było czekać na kolejne odpowiedzi), a tu dodatkowy komentarz:

- Co obiecuje Kasomat?

Równie niepokojąco z punktu widzenia dotychczasowych jak i przyszłych inwestorów Ambergold wygląda sprawa zakupu linii lotniczych:

- Amber Gold kupił linie lotnicze!

A tu autor bloga zastanawia się nad tym, czy umowa w sprawie kontraktu lokacyjnego Finroyal (który chwali Laurem Konsumenta - ciekawe, jakie inne opcje mieli do wyboru głosujący?) jest dla przeciętnego klienta czytelna i zrozumiała:

- Laur czy nie

Ogłoszona w tym tygodniu wartość inflacji za sierpień (4,3% rok do roku wobec 4,1% w lipcu 2011) wyraźnie zaskakuje, jest to bowiem przerwanie tendencji spadkowej:

- Inflacja w sierpniu wyżej niż oczekiwano

Tak profesjonalnego wpisu na blogu finansowym dawno nie było, warto go zatem polecić, mowa w nim o przyczynach słabości złotówki wobec innych walut:

- Źródło słabości złotówki czyli czego nie powiedzą Ci polscy analitycy

A na zakończenie ciekawy sygnał dla fundamentalistów inwestycyjnych:

- Insiderzy wciąż na zakupach, zbierają przecenione akcje

 

 

skomentuj na facebook