Utworzono: wtorek, 20, wrzesień 2011 Redaktor

Zakazana retoryka

Zakazana retoryka

Dziś chcemy przedstawić wyjątkową książkę „Zakazana retoryka” czyli podręcznik manipulacji Glorii Beck. Wyjątkowa ze względu na opisywane w niej wyjątkowo paskudne techniki manipulacji ludźmi. Wśród nich znajdziemy między innymi technikę współczucia, zależności, przesądów, przyjaciół (fałszywych), kozła ofiarnego, kaznodziei i wiele innych. Opisano nawet tak doskonale znaną wśród polityków (zwłaszcza PiS) technikę obrazu wroga (najpierw trzeba wymyślić sobie wroga, by potem jednoczyć siły i mieć z kim walczyć).

Autorka wychodzi z dziwnego założenia, że jedyną drogą do uzyskania sukcesu jest zaszkodzenie komuś innemu, zniszczenie go, zajęcie jego miejsca, wykorzystując przy tym ohydne zabiegi manipulacji. Jest to w zupełnej sprzeczności z ideą promowaną przez „Sekret”, który opisaliśmy tu:

- Sekret - przepustka do lepszego świata

Dlaczego książka jest warta przeczytania? Nie namawiamy nikogo do paskudnych zagrywek, ale jest to dobra porcja wiedzy, która uświadomi nam, jakich technik inni używają wobec naszej osoby. Dzięki temu będzie nam łatwiej się przed takimi ludźmi ustrzec. Większość porad dotyczy zjawisk zachodzących w firmach, korporacjach, gdzie walczy się o awans, przywileje w grupie itp.

 

 

 

skomentuj na facebook