Utworzono: wtorek, 07, luty 2012 Redaktor

Obligacje inwestycją na lata

obligacje korporacyjne, Getin Noble Bank, Marka S.A., CAUSA S.AW obliczu kończących się lokat bezbelkowych pojawia się ciekawa propozycja. Obligacje Getin Noble Banku mogą być dobrą alternatywą do lokat, wszak pieniądze i tak powierzamy bankowi (choć tu już nie ma gwarancji państwowych, ale obligacje są zabezpieczone). Minimalna kwota inwestycji to 25000 zł, dość sporo, ale ryzyko odpowiednio skrojone w stosunku do kuponu, jaki uzyskujemy. Jest to aż 3,75% plus wartość WIBOR6M, czyli obecnie około 8,75% brutto rocznie. Kupno w cenie emisyjnej pozwala nam zagwarantować sobie 6 lat inwestycji w dość bezpieczne papiery:

- Inwestycja w obligacje Getin Noble Banku

Z innych obecnie dostępnych obligacji korporacyjnych można wymienić choćby obligacje spółki Marka S.A. (WIBOR6M + 8%, minimalna inwestycja to niestety aż 50000 zł):

- Marka S.A. - emisja obligacji

Jeszcze ciekawszą (procentowo) ofertą są niezabezpieczone obligacje spółki, która sama zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w przypadku emisji obligacji korporacyjnych. Chodzi o dwuletnie obligacje Grupy Prawno - Finansowej CAUSA S.A. (spółka notowana na New Connect), które dają stałe oprocentowanie w wysokości aż 15% w skali roku. Przypuszczalna bariera wejścia to około 12000 zł, co wynika obliczeń jako jedna setna maksymalnej wielkości emisji wynoszącej 1,2 mln zł.

 

 

Causa