Utworzono: czwartek, 01, marzec 2012 Redaktor

Prawo przyciągania - 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa

Joe Vitale, Sekret, Prawo przyciągania, przekonania

„Wszystko zaczyna się od uświadomienia sobie, że może być inaczej.” - tym mottem można zacząć opis książki „Prawo przyciągania - 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa (lub czegokolwiek innego)”, której autorem jest Joe Vitale. Jest on jednym z bohaterów książki (i filmu pod tym samym tytułem) „Sekret”, w której opisano Prawo przyciągania. Książkę tu omawianą można uznać za uzupełnienie Sekretu, które pokazuje jeszcze precyzyjniej sens Prawa przyciągania i związane z nim aspekty.

„Jedną z najpotężniejszych energii, jakich możesz kiedykolwiek doświadczyć, jest wdzięczność. Po prostu zacznij czuć się szczerze wdzięczny za to, co masz” - jeśli ktoś ma problemy z zaakceptowaniem tej tezy, to może pomóc kolejny cytat: „Kiedy porównasz swoje życie z życiem ludzi w krajach trzeciego świata, szybko dostrzeżesz, że żyjesz niczym król”.

Autor porusza w książce tak wiele aspektów dążenia do szczęśliwego życia i osiągania celów, że trudno o nich wszystkich tu napisać. Pojawiają się w niej dokładne schematy (tytułowe 5 kroków, których tu nie zdradzamy) jak i proste stwierdzenia, jak choćby: „Jeśli możesz być szczęśliwy właśnie teraz, w tym momencie, osiągniesz wszystko, co chcesz”. Podobnie jak w Sekrecie, Vitale podkreśla potrzebę pozbycia się defetyzmu „Sposobem ochrony przed negatywnymi wpływami świata jako całości jest odgrodzenie się od nich”.

Bardzo dużo mowy jest na temat istniejących w nas samych blokad i przekonań: „Usprawiedliwienia i przekonania. Jeśli się w nie uwikłasz, zablokują Cię”. A skąd się one biorą? „Większość Twoich przekonań została Ci wpojona, kiedy byłeś dzieckiem”. Autor radzi więc: „Zmień swoje wnioski lub przekonania co do wydarzeń, które miały miejsce w Twojej przeszłości, a będziesz mógł zmienić sposób, w jaki dzisiaj przeżywasz swoje życie. Niektóre przekonania naprawdę mogą podcinać nam skrzydła”. Czytelnikom mającym problemy z podjęciem próby zmiany przekonań Vitale sugeruje: „Jak można zmienić przekonania? Proces ten zaczyna się od dokonania wyboru, czego chcesz w swoim życiu”.

Dlaczego tak ważna jest zmiana przekonań życiowych (często smutnych, ograniczających)? Bowiem „Wszystko w Twoim życiu jest projekcją tego, co dzieje się wewnątrz Ciebie”.

Często ze względu na dawno nabyte przekonania (np. że się do czegoś nie nadajemy, że coś jest nieprzyzwoite, że bycie bogatym jest złe) tkwimy w stagnacji (często w biedzie), a gdy pojawia się jakiś sygnał do zmian, występuje u ludzi zjawisko odrzucenia „Odrzucając to, co mogło zadziałać, odrzucamy własny rozwój. Odrzucamy to, co możliwe”.

Jak osiągnąć swój cel, wykorzystując Prawo przyciągania? „Musisz najpierw poczuć to, czego chcesz, tak jakbyś już to miał”, ponadto istotne jest, że „Kiedy chcesz czegoś, ale umiesz bez tego żyć, zwiększasz szanse, że to dostaniesz”.

Po resztę szczegółów odsyłamy do lektury tej wybitnej książki. Należy zaznaczyć, iż są w sprzedaży dwa wydania. Wydanie II (droższe o 5 zł) jest rozszerzone o 4 dodatkowe rozdziały, z których przynajmniej dwa są na tyle ciekawe, że warto postarać się i nie żałować tej dodatkowej kwoty. Oba wydania mają twardą okładkę w kolorze zbliżonym do złocistego piasku, z zakładką w kolorze złotym, co może korespondować z bogactwem zawartym w tytule. W pierwszym wydaniu nawet tekst zamiast czarnego jest brązowawy (być może również symbolizujący bogactwo).

Na koniec jeszcze jeden cytat do przemyśleń: „Nasz umysł uwielbia wszystko komplikować, ale nie można skomplikować Prawdy. Prawda z natury zawsze jest prosta”.

Oczywiście zachęcamy do lektury i zakupu tej pozycji, poniżej link:

 

 

Sekret