Utworzono: czwartek, 29, marzec 2012 Redaktor

Oczekuj cudów! Sekretna moc tkwi w Tobie - Joe Vitale

 

Joe Vitale, Sekret, działaj, odrzucenie

Oczekuj cudów!” to kolejna książka, której autorem jest Joe Vitale, a którą można uznać jako pomocniczą, wspierającą zrozumienie idei przedstawionych w „Sekrecie” do opisu oraz „Prawo przyciągania - 5 kroków..”.

Autor zadając pytanie i dając na nie odpowiedź „Co powstrzymuje Cię przed zdobyciem tego, czego pragniesz? Ty sam!” kolejny raz podkreśla istotną negatywną rolę odrzucenia, które prowadzi do stawiania sobie własnych przeszkód na drodze do sukcesu. Pokazuje także inne przykłady negatywnego podejścia do życia: „Niektórzy żyją przeszłością, ponieważ boją się, że nigdy już nic nie osiągną.

Kolejne pytanie też jest istotne: „Jak często spotykasz na swojej drodze ludzi, którzy nie mają nic pozytywnego do powiedzenia na żaden temat?” - to właśnie pokazuje często spotykany obraz, ale czy to znaczy, że należy takich ludzi unikać? Owszem, to najprostsza możliwość, ale nie zawsze musimy z niej korzystać. Ponieważ sami tworzymy swój własny świat, jesteśmy w stanie swoją pogodną postawą kreować nowe wzorce, którymi takie zrzędliwe osoby mogą się od nas zarazić. Nie od razu trzeba każdemu maruderowi wciskać w ręce „Sekret”, choć napomknąć warto, że istnieje możliwość, aby ta osoba od nas pożyczyła taką książkę.

Co prawda w „Sekrecie” wszystko jest zbyt pięknie opisane, co sprawia, że niektórzy źle rozumieją jej przesłanie, dlatego Vitale stara się omawiać niejasności, np. „Żadna technika Ci nie pomoże, jeśli nie będziesz chciał przyjąć pomocy.”, albowiem „Nie wystarczy spisać marzenia na kartce i wyobrażać sobie, co będzie, gdy się spełnią. Musimy w pełni i świadomie wykorzystywać narzędzia, które zsyła nam Wszechświat!” Ponadto istotna jest systematyczność w działaniach: „Możesz osiągnąć wszystko, czego zapragniesz, ale musisz działać systematycznie.

To kolejna książka, w której autor podkreśla ważną rolę działania: „Masz tak wielką moc, że możesz stworzyć wszystko, czego zapragniesz. Najpierw musisz odkryć swój życiowy cel, powołanie, mocne strony i talenty, a dopiero potem przejść do działania.

Więcej szczegółów nie zdradzimy, bowiem warto książkę przeczytać w całości.

Oczywiście zachęcamy do lektury i zakupu tej pozycji, poniżej link:

 

 

sekret