Utworzono: wtorek, 22, maj 2012 Redaktor

Nowoczesne podejścia funduszy inwestycyjnych

produkty inwestycyjne, Eurogedon, wyceny obligacjiDziś dwa wiodące tematy: obligacje korporacyjne oraz fundusze inwestycyjne. Jak się okazuje, spółka Anti, która próbuje uporać się ze spłatą (po terminie) zobowiązań wobec inwestorów, którzy posiadają obligacje tej spółki, ma zamiar rozwijać się przed dokapitalizowanie i przede wszystkim zmianę nazwy spółki na taką, która zapewne nie będzie się kojarzyć z niewypłacalnością:

Jednak stale są duże wątpliwości, czy firma się odrodzi:

- Pogarsza się sytuacja Anti, straty pogłębiają spadek kursu

Aktualnie trwają zapisy na roczne niezabezpieczone obligacje e-Kancelarii, o stałym oprocentowaniu wynoszącym 13%. Jest to drobna emisja (2 mln PLN), więc próg wejścia jest zapewne na poziomie 20000 zł, jak to miało miejsce we wcześniejszych emisjach. Nie ma jednak pewności, czy zostaną one wprowadzone na Catalyst. Szczegóły dostępne w Domu Maklerskim WDM S.A.

Ciekawy artykuł dotyczący wyceny obligacji znaleźliśmy na blogu:

- Seria: edukacyjne: 39 (modelowa wycena obligacji)

I jeszcze propozycja dla nowych klientów NeoBanku, lokata miesięczna z promocyjnym oprocentowaniem 9% w skali roku (trzeba się niestety stawić w siedzibie banku i przy tym nie dać naciągnąć na wątpliwej jakości produkty inwestycyjne):

- Lokata z kuponem VII daje obecnie aż 9% !

A teraz naszym zdaniem bardzo ciekawa oferta. Pierwszy fundusz bazujący na odczuciach internautów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie jest to jednokierunkowy pomysł typu Eurogedon, obstawiający upadek Grecji (obecnie coraz bardziej prawdopodobny), lecz system oparty na automatycznej analizie nastrojów finansowych użytkowników Twittera:

- Czy Twitter może prognozować trendy na rynkach finansowych?

Co ciekawe, jest to analiza tłumu, nadal bardzo silnego czynnika wpływającego na ruchy indeksów giełdowych i jednocześnie narzędzie, które może być skuteczne przez długi czas, w odróżnieniu od wielu innych mechanizmów analizy technicznej, które po rozpowszechnieniu się często stają się mniej skuteczne, bo wdrażane przez wielu użytkowników z grubym portfelem, w tym implementowane do systemów automatycznego handlu giełdowego.

O aktualnej tendencji spadkowej i jak do tego typu kryzysów na giełdzie podchodzić, napisano w artykule:

- Rynek może zacząć panikować.

 

 

Eurogeddon