Utworzono: wtorek, 19, czerwiec 2012 Redaktor

Zagubiony podręcznik życia - Joe Vitale

 

Joe Vitale, Sekret, Złota zasada, sukces

Omawianą tu książkę „Zagubiony podręcznik życia” można określić nieformalnym mianem drugiego tomu najważniejszej pozycji, jaką opublikował Joe Vitale, czyli: Prawo przyciągania - 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa. O przeczytaniu obu tych książek można powiedzieć to samo: „Niewielu ludzi jest na tyle mądrych, żeby zainwestować w książkę, która pomoże im wieść szczęśliwsze życie”.

Autor wykazuje, jak ważną rolę w życiu odgrywają przekonania , czyli to co sądzimy na dany temat, a co wpojono nam głównie w dzieciństwie, w procesie dojrzewania: „Najgłębsze przekonania, które wpoili w nas rodzice, rzadko są kwestionowane. Aby się obudzić, poddaj je wszystkie w wątpliwość”. I dalej „Przekonania zmuszają Cię do zrobienia czegoś, co normalnie uznałbyś za głupie. Większość ludzi nie ma pojęcia, że ich zachowanie bierze się z ich przekonań. Jeśli je zmienisz, zmieni się również Twoje zachowanie”. I to jest życiowa porada nawet dla tych, którzy całkowicie odrzucają prawo przyciągania opisane w „Sekrecie”.

Vitale jako propagator szczęśliwego życia stwierdza, że „Osoba, która uważa, że nie zasługuje na bogactwo i inne dobra, nie korzysta z okazji, które daje jej los. Nie podejmuje żadnych działań i narzeka na to, że innym powodzi się lepiej.” - autor chce przez to powiedzieć, że należy przestać być w roli ofiary , bowiem „Twój stan emocjonalny ma ogromny wpływ na to, co się dzieje w Twoim życiu”.

Kolejny raz podkreślona zostaje negatywna rola odrzuceniaNarzekając, nie potrafimy dostrzec nowych możliwości, a nawet samodzielnie ich tworzyć”.

Jeśli otworzymy swój umysł na Wszechświat, zaczniemy wyzbywać się dziwnych, ograniczających nas przekonań, to oczywistością staną się poglądy takie, jak ten: „Życie potrafi być trudne, ale może również być proste. Większość trudności bierze się z tego, jak patrzysz na to, co dzieje się wokół.

Autor omawia też zasady zdrowych relacji z innymi i co z tego może wyniknąć. Oto trzy z nich:

Złota zasada - Traktuj innych tak, ja sam chciałbyś być traktowany, albo traktuj ich tak, jak chcą być traktowani.

Wolność bierze się z braku przywiązania do tego, co mówią albo robią inni.

Jeśli zrezygnujesz z potrzeby udowadniania innym swojej racji, znajdziesz szczęście, pokój i szybciej osiągniesz sukces.

Tradycyjnie zachęcamy do sięgnięcia po tą fascynującą lekturę z bazy Helionu, poniżej link.

 

Joe Vitale