Utworzono: czwartek, 21, czerwiec 2012 Redaktor

Nowości, czyli podsumowanie działalności naszego serwisu

darmowe e-booki, Amber Gold, Dzień Wolności PodatkowejZbliżają się wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Na rynku finansowym jednak ruch trwa nieprzerwanie, a nasz serwis nie zamierza świecić pustkami w tym pogodnym okresie. Stosujemy stałą zasadę dwóch wpisów tygodniowo w dziale Przegląd Informacji. Zbudowaliśmy także nowy dział Obligacje korporacyjne, do którego lektury szczególnie zachęcamy. Jest tam zbiór podstawowych i aktualnych informacji zarówno o pierwotnym jak i wtórnym rynku tej klasy papierów wartościowych.

Do działu z darmowymi e-bookami wprowadziliśmy dwie nowe pozycje. Są to poradniki dla osób rozpoczynających swą przygodę z zarabianiem pieniędzy w internecie:

- Darmowe E-booki

Jednocześnie chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego oferowany jest u nas także płatny e-book?:

- E-book "Jak bezpiecznie inwestować w niepewnych czasach?"

Nie jest to dla nikogo źródło znaczącego zarobku, chodzi bardziej o zasadę, że skoro prezentujemy unikatową treść, to często ludzie bardziej doceniają jej wartość, kiedy nie jest ona bezpłatna. Identycznie sprawa wygląda z dotacją naszego serwisu, nie oczekujemy wielkich przychodów, a raczej czekamy na symboliczne docenienie naszych starań, podobnie jak w przypadku opcji Lubię to na facebooku. Krótko mówiąc, jeśli ktoś kiedyś uzna, że dzięki nam udało mu się efektywniej zainwestować swój kapitał lub zaoszczędził trochę czasu na szukanie wiedzy po odwiedzaniu czasem mało wartościowych blogów, to niech spróbuje się odwdzięczyć symboliczną kwotą:

Dotacja Saminwestuj

W praktyce do serwisu nie dokładamy, spokojnie utrzymuje się on z reklam, choć już o dochodowości strony nie może być mowy. Zarabiamy w inny sposób, a tu jedynie dzielimy się wiedzą z naszymi czytelnikami, którzy szukają specyficznych treści, pozbawionych akwizycyjnej nowomowy. Przykładowo ogromnym powodzeniem cieszy się artykuł dotyczący inwestowania w lokaty Amber Gold:

- Amber Gold pozytywnie zaskakuje

Nie wszystkie pomysły bywają udane, dlatego też mamy zamiar wycofać mało uczęszczany dział Inwestycja 100 000, gdzie miał być prowadzony prawdziwy portfel inwestora. W praktyce portfel z kwotą 100 000 zł jest nieco za mały, aby skutecznie zdywersyfikować go inwestycjami np. z pierwotnych emisji obligacji korporacyjnych. Obecnie wszelkie testy inwestycji opisywane będą w głównym dziale Przegląd Informacji.

W miejsce wycofywanego wprowadzimy wkrótce nową, ciekawszą odsłonę dawnego działu Duży zysk. Zachęcamy do bieżącego śledzenia zmian w naszym Menu znajdującym się po lewej stronie.

A dlaczego akurat dziś taki wpis, czy jest co świętować? Owszem, dziś mamy w Polsce Dzień Wolności Podatkowej, warto wczytać się w definicję a zwłaszcza w porównanie do chłopów pańszczyźnianych, nawet oni nie byli tak wyzyskiwani, jak my obecnie. A w zamian za co? Za płatne autostrady?

- Dzień Wolności Podatkowej

 

 

Amber Gold