Utworzono: czwartek, 05, lipiec 2012 Redaktor

Wakacyjne wiadomości z blogosfery finansowej

Getin, produkty wieloletnie, plan oszczędnościowyW naszym serwisie staramy się korzystać z różnych źródeł wiedzy, zwłaszcza poszukując tych odbiegających od głównego nurtu mediów. A to oznacza, że wybieramy dla naszych czytelników co lepsze kąski w postaci interesujących artykułów z blogosfery finansowej. Nazbierało się różnych tematycznie zagadnień i dziś je zaprezentujemy. Na początek informacje związane z inwestowaniem na rynku akcyjnym.

Poznawanie branży, czyli o długoterminowym inwestowaniu fundamentalnym:

- Inwestowanie skoncentrowane i Philip Fisher

O tym, co na rynku giełdowym wydaje się mieć mniejsze znaczenie, niż to wynika z trąbiących na lewo i prawo mediów, napisano na blogu:

- Rzeczy mniej istotne

Artykuł o specyficznej rozmowie między specjalistami od inwestowania, czyli pogląd betonowego wykształcenia (MBA w Harvardzie) versus inteligentny i pracowity inwestor bez matury:

- Debata o VC

Ujawnić prowizje, czyli jak uczłowieczyć doradcę finansowego - oto ciekawy pomysł, którym zajmie się wkrótce Komisja Europejska:

- Doradcy ujawnią prawdę

Poniższy wpis jak najbardziej ukazuje, że zabiegi Komisji Europejskiej mają sens. Chodzi (po raz kolejny) o tzw. produkty wieloletnie:

- Wrobieni w Getin

Autor poniższego artykułu radzi, aby samemu zbudować plan oszczędnościowy:

- Co to jest plan oszczędnościowy?

Dość zadziwiająca skala przekrętu, chyba największego w historii bankowości, właśnie została w pełni udowodniona:

- Największe oszustwo w historii?

A na koniec coś dla chcących zarobić lub zaoszczędzić, korzystając z magii internetu. Najpierw wpis o blogu, który jest ponoć zbyt wysokiej jakości dla programu partnerskiego, to koniec przygody z ContentStream. Serwis Kody rabatowe, to interesująca oferta dla osób poszukujących wyjątkowych okazji zakupowych:

- Kody rabatowe

 

 

skomentuj na facebook