Utworzono: wtorek, 24, lipiec 2012 Redaktor

Promocja na Catalyst - dzięki Idei Premium

Idea Premium, Amber Gold, Oshee, Novainvest, Getin Noble Bank S.A., KNFWspominaliśmy już o zawieszeniu notowań funduszu Idea Premium, który to próbuje spieniężyć sporą część posiadanych obligacji korporacyjnych. Jest to powodem letniej promocji na Catalyst, gdzie wiele papierów jest notowanych nawet poniżej nominału, z czego korzystają drobni inwestorzy, niestety ich zasoby gotówkowe są ograniczone. Z tego też powodu nie cieszą się popularnością nowe obligacje, które pojawiają się na rynku. W ubiegłym tygodniu pojawiły się papiery spółki Nettle, notowane dziś z ceną 98% nominału:

- Nettle nieznacznie zmniejszy lewarowanie

Dziś z kolei pojawiły się obligacje z nowej branży, chodzi o sieć ponad 60 pizzerii, czyli spółkę Dominium S.A. (WIBOR6M + 7,1% rocznie). Jutro odbędzie się premiera (choć wcześniej zapowiadano ją na 19.07) obligacji spółki Novainvest (14% rocznie).

Także i inne promocje na Catalyst były jeszcze do wczoraj (choć mocno ryzykowne), chodzi o transakcje na obligacjach spółki Oshee po 65-75% ceny nominalnej, co miało miejsce z powodu przewidywanych trudności w spłacie zobowiązań. Pomyślne wieści rozwiały choć część wątpliwości i już po takich cenach nikt nie sprzedaje tych papierów:

- Oshee wypłacił odsetki w terminie

- Oshee przeprowadził emisję akcji, ma dodatni kapitał własny

Pojawił się w sieci bardzo ciekawy artykuł dotyczący obligacji banków:

- Obligacje korporacyjne Banków – Analiza na przykładzie: Alior Bank i Getin Noble Bank

Na rynku pierwotnym jest obecnie nowa atrakcyjna oferta obligacji Getin Noble Bank S.A. (zapisy do 17.08.2012 lub być może do zakończenia puli wynoszącej 200 mln zł, bo i takie wcześniejsze sytuacje już się zdarzały przy emisjach) z półrocznym kuponem WIBOR6M + 3,55%, co daje obecnie 8,7%. Są to siedmioletnie papiery, a minimalna kwota inwestycji wynosi 25 000 zł. Szczegóły w serwisie Obligacje.pl.

Na zakończenie jeszcze coś o inwestycjach alternatywnych. Rzeczowy artykuł na temat Amber Gold opublikowano w serwisie ekonomia24:

- Amber Gold, czyli cud nad Motławą

Jednak wojna trwa na całego, KNF do spółki z bankami próbuje nieetycznymi metodami wykazać, że Amber Gold może mieć problemy (spowodowane odmową prowadzenia usług przez krajowe banki):

- KNF psuje szyki Amber Gold

 

 

KNF