Utworzono: piątek, 17, sierpień 2012 Redaktor

Siła grupy. Wykorzystaj wsparcie otoczenia i odnieś sukces - Bill Hibbler, Joe Vitale

Bill Hibbler, Joe Vitale, grupa innowatorów

Siła grupy” - to kolejna z pozycji, przy których pisaniu brał udział Joe Vitale, głównym jednak jej autorem jest Bill Hibbler. Książka ta jest podręcznikiem dla osób, które chcą w usystematyzowany sposób poprawić różne aspekty swojego życia. Może tu chodzić o zdrowie, związki, własny biznes itp. Pomysł polega na tworzeniu grup innowatorów, małych, najczęściej kilkuosobowych grup wparcia składających się z osób, które w sposób regularny spotykają się (np. raz w tygodniu) celem przedyskutowania aktualnych swoich działań, wymieniając się poglądami i pomysłami na udoskonalenie procesu np. rozwiązywania pojawiających problemów.

W książce opisano z różnych punktów widzenia niezwykle dużo aspektów związanych z budową, utrzymywaniem i zasadami funkcjonowania grup innowatorów. Członkowie grupy wcale nie muszą być specjalistami we wspólnej dziedzinie, bardziej liczą się inne ich cechy. Oto 3 przykładowe porady doboru osób do grupy:

1. Wybieraj ludzi czynu, a nie gawędziarzy.

2. Wybieraj napastników, a nie pijawki.

3. Wybieraj osoby z inicjatywą zamiast niechętnych zmianom.

Pozycję tą warto polecić każdej osobie chcącej rozwijać swój własny biznes, bo jak podkreślają bohaterowie książki, uczestnictwo w grupie innowatorów pozwoliło im osiągnąć spory wzrost zysków. Nie zdradzamy tu szczegółów opisanych w książce, ale na zachętę przedstawimy jeszcze 7 zasad tworzenia i utrzymywania udanej grupy innowatorów:

1. Stworzenie zespołu o szerokim zakresie punktów widzenia, składającego się z ludzi pochodzących z różnych środowisk.

2. Wyłonienie lidera, by przewodził w grupie.

3. Wybranie wspólnego celu.

4. Posiadanie planu działania.

5. Posiadanie otwartego umysłu.

6. Ustalenie określonego czasu spotkań i regularne ich odbywanie.

7. Dobra zabawa.

Tradycyjnie niżej link do strony książki:

 

 

Joe Vitale