Utworzono: czwartek, 06, wrzesień 2012 Redaktor

Stopy procentowe bez zmian - wrzesień 2012

WIBOR, RPP, Amber Gold, Perfect Trade, KNF, Religa Development, inwestycje alternatywneWczorajsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie zaskoczyła wszystkich. Banki bowiem już od tygodnia obniżały wskaźniki WIBOR w oczekiwaniu na obniżenie stóp procentowych. A spadek ten był znaczny i wyniósł 0,15%. Odbije się to na inwestorach posiadających obligacje o zmiennym oprocentowaniu. Być może obniżka stóp nastąpi za miesiąc, a tymczasem czekamy na kolejny odczyt inflacji.

Przejdźmy do tematu inwestycji alternatywnych. W sprawie Amber Gold, nazywanej czasem Amber Gate lub żartobliwie Alpen Gold, pojawiają się nowe zaktualizowane wyliczenia. Mowa jest o 5287 inwestorach, którzy powierzyli firmie 274 mln zł, ale jeszcze nie wszyscy zdążyli się zgłosić do prokuratury, sam Marcin P. mówił na sławnej konferencji o 7000 inwestorów (zadziwia w tych danych wysoka średnia wartość lokaty wynosząca ok. 50 000 zł):

- Prawie 5,3 tys. klientów domaga się niemal 274 mln zł od Amber Gold

Dziś jeszcze o innej firmie z listy ostrzeżeń KNF, a dokładniej mowa o Perfect Trade. Najpierw artykuł nieco archiwalny:

- Program Perfect Trade czyli kontrakty terminowe do ponad 26%!

Po dokładniejszym jednak przyjrzeniu się sprawie, okazuje się, że podobieństw do Amber Gold sporo:

- Gdzie te kopalnie złota czyli Perfect Trade pod obstrzałem

Pozostała na dziś jeszcze sprawa jakże podobna do AG, ale odnosząca się do obligacji korporacyjnych. Ale KNF nadal nic sensownego nie stara się robić w sprawie pana Religi (ciekawe, jak będą podawać w prasie nazwę spółki, jeśli właścicielowi postawią w końcu zarzuty?), oczywiście chodzi o spółkę Religa Development, której to Walne zgromadzenie się rozpoczęło i nagle zawieszono je do 02.10.2012:

- Przerwa w WZA Religi do 2 października

- Klienci Religa Development też nie mogą odzyskać pieniędzy

I na zakończenie jako ciekawostka - opis darmowego rachunku maklerski, który można założyć w całości przez internet:

- Darmowy rachunek maklerski - załóż online!

 

 

Religa Development