Utworzono: niedziela, 30, wrzesień 2012 Redaktor

Rynek Catalyst ma 3 lata!

Catalyst, Polnord S.A.Sporo miejsca w naszym serwisie poświęcamy obligacjom korporacyjnym. Dziś informacje o nowej emisji na rynku pierwotnym, ale najpierw trochę rocznicowo. Podsumowań nadszedł właśnie czas, czyli trzy artykuły o tym, co można powiedzieć po trzech latach działalności Catalyst:

- Rynek obligacji GPW Catalyst świętuje trzy lata działania

- Trzy lata Catalyst i 337 serii o wartości 559 mld zł

- Rynek Catalyst ma już trzy lata

Wróćmy do zapowiadanej emisji obligacji. Za pośrednictwem Obligacje.pl można zapisać się (do 12 października) na trzyletnie obligacje zabezpieczone hipotecznie spółki Polnord S.A. Oprocentowanie jest zmienne i wynosi WIBOR3M + 4,85% w skali roku, odsetki wypłacane są co kwartał. Co ciekawe, nie ma dolnego ograniczenia kwoty inwestycyjnej! Spółka jest jedną z najbardziej doświadczonych na rynku budowlanym i deweloperskim firm w Polsce. Powstała w 1977 roku jako biuro generalnego wykonawcy eksportu budownictwa. Obecnie notowana jest w WIG80.

Skoro już o branży budowlanej mowa, to jesteśmy pod wrażeniem obszernej analizy tego rynku, bowiem branża ta okazała się uzbrojoną miną, na której przejechali się nawet zarządzający funduszami inwestycyjnymi (i niestety ich klienci oczywiście):

- Perspektywy rozwoju branży budowlanej w Polsce – analiza

I na zakończenie jeszcze dwa podsumowania tygodnia na rynku wtórnym obligacji korporacyjnych:

- Podsumowanie tygodnia: Wymiana BGK na koniec kwartału

- Komentarz tygodniowy Noble Securities

 

 

rynek wtórny