Utworzono: środa, 03, październik 2012 Redaktor

Opcje binarne, obligacje, banki, złoto - przegląd informacji

obligacje Getin Noble Bank S.A., opcje binarne, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ETF, złoto, psychologia inwestowaniaOd tygodnia wałkujemy sprawy obligacji korporacyjnych. Zatem dziś też zaczniemy od tego tematu, bowiem pojawiły się dwie nowe oferty na rynku pierwotnym. Za pośrednictwem Obligacje.pl można dokonywać do 12.10.2012 zapisów na kolejną serię obligacji Getin Noble Bank S.A. Są to siedmioletnie (z możliwością przedterminowego wykupu po 5 latach, z czego raczej bank skorzysta) niezabezpieczone papiery ze zmiennym oprocentowaniem WIBOR6M + 3,55%, a minimalna kwota inwestycji wynosi 25 000 zł. Obligacje będą notowane na Catalyst.

Z kolei Corporatebonds.pl ma do zaoferowania krótkoterminowe obligacje (6 miesięcy) spółki EGB Finanse sp. z o.o. Poprzednie papiery o takim samym okresie już zostały wykupione. Można przypuszczać, że warunki będą identyczne, czyli oprocentowanie w przedziale 11-12% w skali roku, minimalna kwota zapisu wynosi 30 000 zł. Jest to spółka, która dostarcza małym i średnim firmom finansowania bieżącego, poprzez pomoc w ściąganiu należności od wierzycieli.

A teraz pozostałe tematy. Zacznijmy od nowej ciekawej oferty dla tych, którzy mieli już styczność ze strategiami na rynku Forex. Interesujący pomysł do wykorzystania, to Opcje binarne, o czym więcej napisano w naszym nowym dziale „Polecane inwestycje”:

- Opcje binarne jako nowa ścieżka handlu walutami i towarami

Przeskakujemy teraz do tematu banków. Czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny w praktyce jest skutecznym narzędziem?

- Czy lokata gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest bezpieczna?

Kilka wskazówek, jak wykorzystać zalety posiadania kilku kont bankowych, nie oceniamy, czy gra jest warta świeczki (z punktu widzenia okresowych zmian ofert banków i tracenia czasu na śledzenie wszystkich tych ruchów):

- Dodatkowe dochody: wyciągnij z banków jak najwięcej

- Jak zyskać na użytkowaniu kont bankowych – pieniądze krążą, my zarabiamy

Dla kontrastu artykuły mówiące dokładnie coś przeciwnego, czyli że wiele kont to tylko zawracanie głowy:

- Dlaczego nie warto mieć kont w kilku bankach?

- Nadciąga fala zmian czyli uwaga na nowe warunki konta w bankach

I jeszcze pozostając w temacie inwestowania w złoto, wyniki ciekawej ankiety wśród osób preferujących fizyczny zakup metali szlachetnych:

- Jak kupujemy złoto i srebro, czyli ankieta o inwestowaniu w metale szlachetne, wyniki

Blogi finansowe i inwestycyjne, które warto czytać (co prawda my staramy się to robić za naszych czytelników i umieszczamy tu linki do najwartościowszych artykułów, ale nasz wybór jest subiektywny):

- 36 blogów finansowych, które warto czytać

Przy okazji warto tu przypomnieć o książce dotyczącej właśnie tego zagadnienia:

- Psychologia inwestowania

 

 

inwestowanie w złoto