Utworzono: niedziela, 07, październik 2012 Redaktor

Świętujmy kiedy tylko się da

obligacje korporacyjne, Catalyst, Oshee, Religa DevelopmentDziś niedziela, świętujmy dziś dzień wolny od pracy. Świętujmy i cieszmy się z tego powodu, że nie pada deszcz, a jeśli gdzieś pada, to i świętujmy to, że nawadnia się nasz kraj, w którym zaczęła w tym roku wysychać największa nasza rzeka Wisła. A my mamy swoje własne święto - przekroczyliśmy w ten weekend 300 000 wizyt w naszym serwisie! Z tej okazji wybraliśmy dla naszych czytelników kilka informacji z kończącego się już tygodnia a dotyczących rynku obligacji korporacyjnych. Pojawił się już kolejny comiesięczny raport Domu Maklerskiego BPS.

Ostatnio prezentowaliśmy ciekawy wpis o kondycji branży budowlanej. Dziś o spółkach developerskich znajdujących się na Catalyst:

- Nie tacy straszni deweloperzy

Dużo ostatnio pisaliśmy o spółce Oshee, obecnie kurs obligacji wrócił do normy, handel odbywa się w okolicach 99% wartości nominalnej. Niestety w sprawie spółki Religa Development ciągle sytuacja patowa. Choć na rynku wtórnym znów można handlować jej obligacjami (cena sprzedaży to zaledwie 60% ceny nominalnej i brak chętnych do zakupu), to aktualnie kontrolę nad spółką ma nie sam Religa, lecz fundusz Investor Proprety FIZ, który jest przeciwny podnoszeniu kapitału spółki do momentu znalezienia prawdziwego inwestora:

- WZA Religi przeciwko emisjom akcji i skwitowaniu zarządu

 

 

Religa Development