Utworzono: sobota, 13, październik 2012 Redaktor

Fundusze obligacji korporacyjnych dają zarobić

fundusze inwestycyjne, fundusze obligacji, Alterco, LST Capital S.A., 2C Partners S.A., Catalyst, lokaty promocyjne, WIBORDziś sporo informacji o bankach, emisjach obligacji, ale zacznijmy od innego tematu. Jako że sami od dłuższego czasu nic nie publikowaliśmy na temat funduszy inwestycyjnych, proponujemy aktualny przegląd tej dziedziny inwestowania:

- Alternatywa dla lokat

I niestety kolejna świeża sprawa z funduszami względnie bezpiecznymi, które mają problem z następną spółką, która ogłosiła upadłość układową. Chodzi o Alterco:

- Fundusze żądają od Alterco wykupu obligacji za 94 mln zł

Bardzo ciekawe zestawienie analizujące poszczególne kategorie funduszy inwestycyjnych. Warto przyjrzeć się kolumnie 36 miesięcznego zysku, w pierwszej trójce dominują fundusze obligacyjne:

- Fundusze: kolejny miesiąc z zyskami

No i znajdujemy najbardziej klarowne uzasadnienie dotyczące sporych zysków w kategorii funduszy obligacji:

- Dobra passa funduszy obligacji nie może trwać wiecznie

Biorąc pod uwagę mocno spadające wskaźniki WIBOR jest to najlepszy czas, aby na kolejny rok ulokować środki w tego typu fundusze. A skoro jesteśmy w temacie obligacji, to sygnalizujemy o pojawieniu się zapisów na obligacje korporacyjne dwóch spółek. Grupa Causa oferuje papiery spółki LST Capital S.A. o stałym oprocentowaniu 11% w skali roku i półrocznym kuponie odsetkowym. Natomiast za pośrednictwem Corporatebonds.pl można zapisać się na obligacje spółki 2C Partners S.A. (minimalny zapis wynosi niestety 50 000 zł). Poniżej prezentujemy podsumowanie tygodnia na rynku Catalyst:

- Podsumowanie tygodnia: Wrzesień deweloperów, październik wierzycieli?

Kryzys, czy też nie - dla banków to obojętne, zaczynają one swą ofensywę wyciskania cytryny z Polaków. Kiedy będzie można mówić, że mamy już bandycki rynek banków, a nie rynek klienta? Być może już wkrótce tego typu opisane zagrywki staną się normą:

- Lider zaczyna kosić równo z trawą. Nie jesteś wierny, to płać za konto 17 zł

Jak na razie chce na tych zagrywkach skorzystać ING:

- ING Bank rozdaje 200zł za założenie internetowego Konta z Lwem Direct

I jeszcze odnośnie banków, głos rozsądku w sprawie lokat promocyjnych:

- Czy polowanie na lokaty się opłaca?

 

 

WIBOR