Utworzono: środa, 31, październik 2012 Redaktor

Ranking lokat bankowych - październik 2012

oprocentowanie najlepszych lokat, lokaty terminowe, ranking lokatLokaty bankowe wciąż przynoszą realne zyski. Jest to zasługa malejącej inflacji oraz wysokiego oprocentowania depozytów bankowych. To z kolei bierze się z wysokich rynkowych stóp procentowych. Niebawem może to się zmienić. W najbliższym czasie rynki spodziewają się obniżenia stóp i to znacznego. Dlatego może to być ostatnia chwila na założenie lokaty. Poniżej ranking lokat z miesiąca października.

 

Najlepsze lokaty kwartalne

Najlepszą lokatą o terminie zapadalności na trzy miesiące była lokata Meritum Banku. Oprocentowanie tego depozytu wyniosło 6,75%. Lokatę można założyć tylko przy równoczesnym założeniu konta osobistego. Kwota wpłaty, jaką minimalnie możemy wnieść na lokatę to 500 zł. Maksymalnie to 500 tyś., powyżej tej kwoty oprocentowanie zostanie obniżone do 5%. Drugie miejsce zajął depozyt BGŻ Optima. Lokata ta była oprocentowana na 6,5%. Maksymalnie można na nią wpłacić 20 000 zł i co warto zaznaczyć - lokatę możemy zerwać przed czasem bez utracenia odsetek. Trzecie miejsce przypadło Idea Bankowi. Oferował on lokatę na 6,3% w skali roku.

Najlepsze lokaty półroczne

Lokaty półroczne mogły poszczycić się maksymalnym oprocentowanie na poziomie 6,5%. Trzy banki oferowały takie oprocentowanie – Alior Sync, FM Bank oraz MultiBank. Jednak jedynie FM Bank nie stawiał żadnych warunków, co do swojej oferty i pozwalał założyć depozyt bez spełnienia określonych wymagań. Drugie miejsce zajął depozyt Meritum Bank – 6,3%. Trzecie miejsce w rankingu przypadło lokacie GetinOnline, która oferowała 6,2%.

Najlepsze lokaty roczne

Liderem wśród lokat na 12 miesięcy był depozyt Santander Banku. Jego oprocentowanie wynosiło 6,7%. Oprocentowanie obowiązuje tylko dla nowo wpłacanych środków. Na drugiej pozycji uplasowała się lokata Idea Banku. Pozwalała ona osiągnąć oprocentowanie na poziomie 6,5%. Ex aequo z lokatą Idea Banku, sklasyfikowany został depozyt terminowy MultiBanku. Trzecią najlepszą lokatą roczną w październiku, była lokata Meritum Banku, która gwarantowała 6,4%.

Alternatywy w bankach spółdzielczych

Równie wysokie oprocentowanie lokat proponowały banki spółdzielcze, których oferty nie zostały uwzględnione w rankingu. Warto nadmienić, że lokata neoBanku zakładana na 3 miesiące posiadała oprocentowanie 6,8% w skali roku. Z kolei lokata na pół roku była oprocentowana na 6,6%. Obie lokaty można założyć przez Internet, a więc to, że jest to lokata w banku spółdzielczym nie stanowi problemu.

 

 

lokaty bankowe