Utworzono: wtorek, 06, listopad 2012 Redaktor

Źdźbło motywacji w pochmurnym listopadzie

obligacje korporacyjne, lokaty, WIBOR, Getin Noble Bank S.A., Catalyst, GPW, polisy inwestycyjneMamy już za sobą kilka dni listopada, zatem garść różnych tematycznie aktualności dziś zaprezentujemy. Zacznijmy jednak od tytułu dzisiejszego wpisu, dostaję bowiem maile, które w ponurych barwach widzą początek tego miesiąca, nie tylko ze względu na pogodę. Przed rokiem opublikowaliśmy bardzo kontrowersyjny artykuł dotyczący świąt w Polsce:

- Dlaczego święta muszą być smutne?

Na szczęście pojawiają się obecnie w sieci publikacje równoważące te smutne akcenty związane z nadejściem drugiej, mniej przyjemnej fazy jesieni. Oto 3 próbki takich artykułów motywujące do dalszego działania, mimo przeszkód pojawiających się często ludziom na drodze:

- Obrazy warte tysiąc słów

- Właśnie tak rób i bądź szczęśliwy!

I jak zwykle wracamy do obligacji korporacyjnych, kolejne podsumowanie ubiegłego tygodnia, a także całego miesiąca oraz artykuł dotyczący zasad wyboru zakupywanych papierów:

- Podsumowanie tygodnia: A cena tej hossy?

- Obligacje – okazja czyni inwestora

- Na co zwracać uwagę przy wyborze obligacji korporacyjnych?

W tym tygodniu na rynku pierwotnym trwają zapisy (do 13.11.2012) na obligacje Getin Noble Bank S.A. Są to siedmioletnie papiery niezabezpieczone o zmiennym oprocentowaniu na poziomie WIBOR6M + 3,45 %. Papiery oczywiście będą wprowadzane na Catalyst, minimalny zapis wynosi 25 000 zł, a zapisy dostępne są między innymi za pośrednictwem Obligacje.pl.

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy podsumowanie lokat w październiku, dziś ciekawa analiza lokat promocyjnych:

- Promocyjna lokata bez haczyków – przegląd ofert (listopad 2012)

A także ogólny przegląd lokat na początku listopada 2012 roku:

- Ranking lokat listopad 2012

Kolejny temat dotyczy strategii inwestycyjnej na GPW, o której już wcześniej wspominaliśmy, ale nadszedł właśnie okres, w którym według tej strategii powinno się nabywać akcje, oto uzasadnienie:

- Kup indeks w październiku?

Tematem miesiąca pewien blog określił zagadnienie polis inwestycyjnych. Warto przyjrzeć się stałym zarzutom stawianym tej formie inwestowania:

- Temat miesiąca (listopad 2012): polisy inwestycyjne – fakty i mity

I na koniec obszerny artykuł na temat walk sądowych z bankami dotyczących polis i tym podobnych wieloletnich produktów inwestycyjnych:

- Rady dla nabitych w polisy inwestycyjne. Da się wygrać z ubezpieczycielem!

 

 

obligacje korporacyjne