Utworzono: czwartek, 08, listopad 2012 Redaktor

Spadek stóp procentowych w 2012 roku

stopy procentowe, RPP, Wittman Sp. z o.o., darmowe e-bookiW listopadzie doczekaliśmy się pierwszej od kilku lat obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Była to obniżka o najmniejszą możliwą wartość, czyli o 0,25%. Obecnie referencyjna stopa NBP wynosi 4,5%. W ciągu ostatnich 2 miesięcy wskaźniki WIBOR (od swoich szczytów) zdążyły już spaść aż o 0,5%. Ucieszy to kredytobiorców, a zmartwi inwestujących w obligacje i lokaty.

Pozostając w tematyce obligacji korporacyjnych, informujemy, że aktualnie trwa emisja papierów spółki Wittman Sp. z o.o. Spółka zajmuje się realizacją projektów w segmencie nieruchomości komercyjnych, zapewniając kompleksową obsługę inwestycji od pozyskania gruntu do wybudowania sklepu „pod klucz” - w tym dla sieci Biedronka, która w najbliższych 3 latach chce otworzyć dodatkowo 1 000 sklepów. Minimalny zapis wynosi 50 000 zł (dostępne za pośrednictwem corporatebonds.pl)

I jeszcze kilka aktualności z blogosfery finansowej. Na początek słownik tradera, wersja pierwsza, czyli zbiór objaśnień dla początkujących inwestorów:

- Słownik Tradera

Pojawiły się istotne zmiany w systemie partnerskim Kokos.pl, czyli mamy do czynienia z zagrywką poniżej pasa pod płaszczykiem wprowadzania nowszych rozwiązań:

- Nowy program partnerski kokos

A na koniec zestaw darmowych e-booków z cyklu Inwestor Profesjonalny:

- Do pobrania

Przypominamy też o naszym zestawieniu ciekawych darmowych e-booków dostępnych w sieci:

- Darmowe E-booki

 

 

Rada Polityki Pieniężnej