Utworzono: czwartek, 13, grudzień 2012 Redaktor

Amber Gold - zgłoszenie wierzytelności

Amber Gold, upadłość, zgłoszenie wierzytelności, FinroyalAfera związana z Amber Gold, jaka wybuchła latem, wstrząsnęła krajowym rynkiem inwestycji. Wstrząsnęła głównie dzięki mediom, które nie miały nic innego do relacjonowania. Politycy próbowali też zbić na tym swój interes. Jedno jest pewne, najwięcej stracili zwykli ludzie, którzy uwierzyli w złoty sen i kilkuletnią historię działania firmy. Dużo pisaliśmy o tym rynku alternatywnych inwestycji a zwłaszcza o samej aferze. Dziś kilka słów dla poszkodowanych. Wiadomo bowiem, że sąd ogłosił upadłość spółki, oto zawiadomienie o ogłoszeniu upadłości Amber Gold:

- Zawiadomienie o ogłoszeniu upadłości Amber Gold

Trzeba mieć więc świadomość, że najważniejsze dla poszkodowanych jest zgłoszenie wierzytelności do sądu i syndyka Amber Gold, zwłaszcza, że zostały już zaledwie 2 tygodnie (każdy z inwestorów powinien otrzymać od syndyka list informujący o potrzebie zgłoszenia sądowi odpowiednich dokumentów potwierdzających ulokowanie środków w tej pechowej firmie):

- Zgłoszenie wierzytelności do syndyka

I jeszcze ciekawy materiał, czyli powiązania Amber Gold z Finroyal, które bada prokuratura:

- Prokuratura: Amber Gold przelał 1,2 mln na konto Finroyal

Być może syndykowi uda się odzyskać więcej pieniędzy, niż pierwotnie sądzono, ale na ile jego praca będzie skuteczna, trudno ocenić:

- Amber Gold: klienci odzyskają więcej, niż się spodziewano?

Bowiem jeśli oceniać skuteczność po szybkości i jakości działań informacyjnych, to kiepsko to wygląda. Istnieje bowiem strona syndyka, ale prócz kilku dokumentów w PDF i ogłoszeń o licytacji nie ma tam nic, a zwłaszcza brak przykładowej instrukcji wypełnienia dokumentu „Zgłoszenie wierzytelności”:

- Komunikat dotyczący sprzedaży ruchomości

Bardzo rzeczowe natomiast informacje i dokument pomocniczy na temat zgłoszenia wierzytelności znajdziemy na stronie:

- Wzór zgłoszenia wierzytelności wobec Amber Gold

 

 

zgłoszenie wierzytelności