Utworzono: czwartek, 27, grudzień 2012 Redaktor

50 Dzieł klasyki sukcesu - Tom Buttler-Bowdon

Tom Buttler-Bowdon, Anthony Robbins, Nasza moc bez granic, NLP, otwartość umysłu

Kolejna książka, którą warto polecić ma, specyficzny charakter. Autor postanowił naświetlić tezy z 50 książek, które uznał za najistotniejsze z punktu widzenia dla osób szukających podręczników osiągania sukcesu. Wymienione są tam między innymi pozycje takich autorów jak Robert Kiyosaki czy Napoleon Hill, których książki już omawialiśmy.

Na podstawie tych krótkich charakterystyk można wyrobić sobie jakieś pojęcie na temat każdej z 50 pozycji i zdecydować, czy warto po nią sięgnąć, a to z kolei pozwoli na oszczędność czasu w poszukiwaniu i czytaniu książek na ślepo.

Jedną z opisanych tam pozycji jest książka „Nasza moc bez granic”. Jej autor Anthony Robbins pełnił funkcję osobistego trenera między innymi Billa Clintona, Michaiła Gorbaczowa i Andre Agassiego. Wyjątkowo udana pozycja przekazująca wiele inspirujących (i znanych z innych lektur) myśli, np. „Ludzie sukcesu nie dzielą doświadczeń życiowych na sukcesy i porażki, ale postrzegają je wszystkie jako wyniki”. Kolejny cytat podkreśla to, bez czego trudno rozpocząć drogę mającą za cel osiągnięcie sukcesu „Doskonalenie prowadzone w oparciu o reakcję na wyniki jest podstawą wszelkiego rozwoju, ale wymaga od człowieka otwartości umysłu”.

Autor sugeruje jako skuteczne rozwiązanie ideę znaną z NLPNajprostszym sposobem na odniesienie sukcesu jest modelowanie zachowania człowieka, który już go osiągnął”. Pojawiają się też inne ważne aspekty, o których wielu zapomina, wciąż tylko narzekając na swój los. Chodzi o potrzebę czytania inspirujących książek („Nieważne w jak ponurym świecie przyszło Ci żyć; jeśli tylko potrafisz czytać o osiągnięciach innych, będziesz umiał stworzyć przekonania, które pozwolą Ci odnieść sukces.”), a nade wszystko o aspekt działania: „Nie osiągniesz nieograniczonej mocy, dopóki nie nauczysz się działać”.

 

 

otwartość umysłu