Utworzono: czwartek, 10, styczeń 2013 Redaktor

Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2013

Ranking lokat, Lokaty bankoweRozpoczął się kolejny rok i kolejny miesiąc, przygotowaliśmy więc dla czytelników ranking najlepszych kont oszczędnościowych na obecny okres. Niektórzy zapewne jako jedno z postanowień noworocznych wypisali chęć oszczędzania, zatem to doskonały czas by założyć sobie konto oszczędnościowe. Pamiętajmy, by wcześniej dokładnie poznać jego warunki oraz wszelkie opłaty – pomoże nam to uniknąć problemów i przykrości w przyszłości.

Jakie są obecnie najlepsze konta oszczędnościowe na rynku? Nasi znajomi eksperci przygotowali ranking, ale najwyraźniej okres świąteczno noworoczny zawrócił im w głowie i podali tylko ofertę ubiegłoroczną, zatem: CIACH - usunęliśmy głupoty, a za sygnały dziękujemy naszym czytelnikom. Czasem trzeba coś zrobić niecodziennego (czy zażartować) aby wzbudzić ruch i komentarze - a to pokazuje, że jednak jesteśmy czytani!

Konto oszczędnościowe to bezpieczna i pewna forma deponowania pieniędzy. Ciężko będzie potencjalnemu złodziejowi dostać się do naszych pieniędzy z konta oszczędnościowego – ciężej niż do zwykłego konta osobistego, a już na pewno niż do naszego portfela. Takich pieniędzy nikt nie może wypłacić przy pomocy zwykłej karty do bankomatu, zazwyczaj też przelać je można jedynie na rachunek, z którego zostały uprzednio pobrane.

Gdy będziemy liczyć nasz zysk z konta oszczędnościowego, nie zapominajmy o kilku sprawach. Po pierwsze, zawsze należy uwzględnić podatek Belki wynoszący 19%. Oznacza to, że jeśli jakieś konto oprocentowane jest na 6%, to de facto nasze oprocentowanie po uwzględnieniu podatku wynosi 4,86%. Kolejnym czynnikiem, który musimy brać pod uwagę jest inflacja, a więc spadek wartości pieniądza w czasie. Dobra rada na koniec – wybierajmy konto z możliwie najczęstszą kapitalizacją odsetek, częstsza kapitalizacja oznacza bowiem wyższy zysk (pomijając skrajnie małe sumy i kapitalizację dzienną, gdzie może dochodzić do pewnych zaokrągleń ze względów podatkowych).

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką bezpiecznych inwestycji, koniecznie sprawdź także aktualny ranking lokat bankowych , który prezentuje najlepsze oferty najlepszych okat bankowych dostępnych w polskich bankach.

 

 

banki