Utworzono: poniedziałek, 04, luty 2013 Redaktor

Rankingi lokat i kont bankowych w lutym 2013 + pierwotny rynek obligacji

obligacje korporacyjne, lokaty, Getin Noble Bank S.A., Catalyst, Otwarte Fundusze InwestycyjneZacznijmy od ofert z rynku pierwotnego obligacji korporacyjnych. Kolejna już emisja papierów e-Kancelarii rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 21 lutego 2013, będą to niezabezpieczone dwuletnie papiery o stałym oprocentowaniu 11% w skali roku i trzymiesięcznym kuponie. Minimalna kwota zapisu wynosi 30 000 zł, szczegóły zapisów na stronie e-Kancelarii.

Rozpoczęły się również zapisy do nowej emisji obligacji Getin Noble Bank S.A. Są to siedmioletnie papiery bankowe o (niższym od poprzednich emisji) oprocentowaniu wynoszącym 3,1% powyżej WIBOR6M. Jest to na dziś ledwie niecałe 7% rocznie. Minimalna kwota zapisu wynosi 25 000 zł. Choć emisja jest spora (75 mln zł), to mogą być redukcje, warto więc nie tracić czasu, jeśli ktoś jest zainteresowany - szczegóły na Obligacje.pl.

I jeszcze garść informacji z rynku wtórnego Catalyst:

- Zapowiedź najważniejszych wydarzeń lutego na Catalyst

- Podsumowanie tygodnia: Mała dezorientacja

Przechodząc do rynku akcji dziś znów kilka słów o papierach dywidendowych oraz cenne uwagi o spółkach nagłaśnianych aktualnie w mediach:

- Najlepsze dywidendy w 2013r

- Dywidendy

- Czy inwestować w spółki, o których głośno w mediach?

A na koniec kolejne świeże rankingi lokat i kont oszczędnościowych - już z oferty lutowej 2013:

- Ranking lokat luty 2013

- Najlepsze lokaty i konta bankowe luty 2013

- Ranking kont oszczędnościowych luty 2013

Zawsze aktualne oferty lokat znajdziesz w naszej porównywarce, gdzie można trafić także i na lokaty strukturyzowane, a więcej o nich w poniższym komentarzu:

- O co zakładają się producenci produktów strukturyzowanych? Czyli czy wiesz w co inwestujesz…

 

 

skomentuj na facebook